skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران:

نقش مدیریت داده محور در حکمروایی هوشمند

تحریریه پیوست

۸ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در نشست نقد و اندیشه کلید جلب مشارکت در  حکمرانی هوشمند را شفافیت و اعتماد دانست در همین نشست دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات نیز تاکید کرد که برای تبادل داده باید در فرآیندها و ساختارهای کلان دگردیسی و انقلاب واقعی اتفاق افتد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در ابتدا با اشاره به وظایف و ماموریت‌های سازمان فاوای شهرداری در حوزه ict و هوشمندسازی، در موضوع حکمروایی فضای مجازی، نقش دولت و نهادهای عمومی مثل شهرداری را از ابعاد مختلف قابل بررسی دانست و گفت: «تا زمانی که دولت یا نهادهای عمومی که دارای ساختارهای بزرگ هستند و با مردم و کسب و کارها ارتباط دارند، متحول نشوند و به اندازه کافی نوآوری در آنها رسوخ نکند، نمی‌توانند محصول یا خدمات خوبی ارائه دهند.»

او ادامه داد: «نقش بعدی این نهادها، سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری است. در واقع می‌توان گفت نوآوری و تحول در این بخش رسوخ زیادی نکرده است.»

‎فرجود با بیان اینکه نهادهای دولتی و عمومی نقش توانمندساز و هماهنگ‌کننده برای تبادل داده دارد، گفت: «این نهادها می‌توانند بازیگران مختلف و کسب‌و‌کارهای گوناگون را به یکدیگر متصل کنند، موجب تبادل داده‌ای شوند و تسهیل فعالیت بخش خصوصی را انجام دهند.»

‎دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند سپس با اشاره به آمادگی بالای جامعه برای پذیرش فناوری‌ها در کشور بیان کرد: «وقتی مردم پذیرش بالایی در فناوری‌ها دارد، به این معناست که در این حوزه انتظارات بالایی هم وجود دارد. بنابراین استانداردهای سرویس‌دهی پورتال‌ها و سامانه‌های دولتی و خصوصی را با هم مقایسه می‌کنند. راه‌حل بالا بردن این استانداردها برای سرویس‌دهی استفاده از افراد متخصص و توانمند است و مشارکت ذی‌نفعان مختلف بسیار ثمربخش خواهد بود. ما هم در شهرداری تهران برای انجام پروژه‌های محله‌ای سعی داریم تصمیم‌گیری را در این سطح با رویکرد محله‌محوری انجام دهیم و از مشارکت مردم بهره ببریم.»

‎فرجود با تاکید بر اهمیت مدیریت داده‌محور در حکمروایی هوشمند و مشارکتی، کلید مشارکت را ایجاد اعتماد و شفافیت دانست و افزود: «کلید جلب مشارکت بالاتر، ایجاد اعتماد است و برای برقراری اعتماد، بهترین راه ایجاد شفافیت است. پس از آغاز این کار، پیشرفت در مراحل بلوغ شفافیت نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. شفافیت داده‌ای، شفافیت در فرآیندها و ضوابط و در ادامه ایجاد اعتماد و شکل‌گیری مشارکت، همه به یکدیگر مرتبط و متصل هستند.»

‎در ادامه نشست رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با تاکید بر نقش هماهنگ‌کننده شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: «ایجاد هماهنگی و اتصال بخش‌های مختلف برای تبادل داده موجب ایجاد اعتماد میان آنها می‌شود. آنچه در روند نوآوری اهمیت دارد این است که در فرآیندها و ساختارهای کلان دگردیسی و انقلاب واقعی اتفاق افتد. متاسفانه این مساله در سیاستگذاری‌های نظام اداری هنوز به طور کامل رخ نداده است.»

‎دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت تبادل داده‌ای میان دستگاه‌های مختلف این مهم را در راستای خواست مقامات و سیاست‌های کلی نظام دانست و اظهار امیدواری کرد روند رو به توسعه این تبادل‌ها ادامه داشته باشد.

http://pvst.ir/8w0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو