skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

معاملات الگوریتمی در بورس ممنوع شد

تحریریه پیوست

۲ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان بورس در اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.

به گزارش پیوست، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای به کلیه کارگزاری‌ها دلیل این اقدام و تصمیم را حفظ شرایط تعادل عرضه و تقاضا در بازار و نظارت بر ورود سفارشات و معاملات اعلام کرده است.

اطلاعیه سازمان بورس برای ممنوعیت معاملات الگوریتمی

در این اطلاعیه تاکید شده که استفاده از معاملات الگوریتمی فقط برای بازارگردانان دارای مجوز که با شناسه مشخص فعالیت می‌کنند مجاز است.

معاملات الگوریتمی یا معاملات خودکار معاملاتی هستند که در آنها از برنامه‌های کامپیوتری برای ورود به سفارش‌های معاملاتی بجای انسان استفاده می‌شود. در شرایطی معاملات الگوریتمی از سوی بورس ممنوع شده که هم‌اکنون در بسیاری از بورس‌های مطرح دنیا از این نوع معاملات استفاده می‌شود و بسیاری معتقدند که این نوع معاملات مانع وارد شدن شک به بازار بورس می‌شود.

طبق اطلاعیه سازمان بورس، امکان انجام معاملات الگوریتمی در همه نمادهای معاملاتی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس تا اطلاع ثانوی غیر فعال می‌شود. همچنین تقسیم سفارشات به هرروشی توسط مشتریان برخط شامل  حقیقی و حقوقی در تمامی نمادهای معاملاتی در سمت فروش ممنوع است.

http://pvst.ir/8ow

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو