skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سریع‌ترین نوع ۵G فقط برای گران‌ترین تلفن آیفون ۱۲ فراهم می‌شود

۲۵ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تنها گران قیمت‌ترین نسخه آیفون به شبکه 5G با موج mmWave مجهز خواهد بود از همین رو امکان استفاده از سریع‌ترین نوع 5G فقط برای تعداد محدودی از کاربران فراهم خواهد شد و این روند شرکت ورایزون را که سرمایه گذاری زیادی در بخش 5G کرده بود را با مشکل مواجه خواهد کرد.

به گزارش پیوست طبق گزارش کمپانی فست، از بین سه طیف باند اینترنتی؛ پایین‌باند، میان‌باند و mmWave برای شبکه 5G، موج mmWave بیشترین سرعت را ارائه می‌دهد؛ اما برد کوتاهی دارد. در مقابل 5G پایین‌باند، با اینکه در برخی موارد حتی چندان سریعتر از LTE نیست اما می‌تواند منطقه وسیع‌تری را تحت پوشش قرار دهد. در این بین، میان‌‌باند بهترین ترکیب این دو طیف را ارائه می‌دهد و به همین دلیل است که FCC توانست در آخرین مزایده میان‌‌باند در ۲۵ آگوست ۴/۵ میلیارد دلار این طیف را به فروش برساند.

پشتیبانی محدود آیفون جدید از موج mmWave برای شبکه 5G دو تاثیر اصلی روی بازار آمریکا خواهد گذاشت. گران قیمت‌ترین نسخه آیفون ۱۲ احتمالا برای بیشتر کاربران مقرون به صرفه نخواهد بود و درنتیجه امکان استفاده از سریع‌ترین نوع 5G را از مشتریان می‌گیرد.

گران قیمت‌ترین مدل این سری یعنی آیفون ۱۲ پرو مکس احتمالا در آمریکا با حداقل قیمت ۱۰۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. به دنبال بحران اقتصادی ناشی از کرونا، میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند فروخته شده در آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با ده درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۵۰۳ دلار رسید که طبق داده‌های شرکت تحقیقات کانالیز پایین‌ترین مقدار در دو سال گذشته است. قیمت و البته مشخصات فنی باعث خواهد شد که بسیاری از آمریکایی‌ها به این گوشی دسترسی پیدا نکنند و درنتیجه بخشی کاربران آمریکایی از مزایایی تکنولوژی 5G به طور کامل برخوردار نخواهند شد.

ورایزون در مراحل اولیه ارائه تکنولوژی 5G روی موج mmWave تمرکز بالایی داشت و درنتیجه عدم پشتیبانی آیفون از این طیف احتمالا باعث ضربه به تجارت این شرکت خواهد شد. ورایزون با استفاده از mmWave توانست سریع‌ترین شبکه‌ G5 را در بین ارائه دهندگان آمریکایی ارائه کند اما دسترسی محدود مشکل اصلی سرعت بالای این موج خواهد بود.

سرعت خدمات 5G ورایزون بیش از ۸ برابر ارائه دهنده بعدی یعنی AT&T است اما طبق داده‌های وبسایت اوپن سیگنال، برای ماه مارس تا ژوئن ۲۰۲۰، مشتریان تنها ۰/۴ درصد از مواقع امکان دریافت سیگنال 5G را دارند.

با توجه به عدم پشتیبانی تمام مدل‌های آیفون ۱۲ از موج mmWave، مشکلات ورایزون در زمینه سرمایه‌گذاری افزایش خواهد یافت. این شرکت احتمالا باید سرعت ساخت زیرساخت شبکه 5G با موج میان‌باند خود را افزایش دهد.

شرکت ورایزون در مزایده مذکور بیشترین طیف میان‌باند را از FCC خریداری کرد و در حدود ۴۲ درصد از طیف‌های به مزایده گذاشته شده را از آن خود کرده است. شرکت TMobile از آنجایی که پیش از این هم ذخیره میان‌باند گسترده‌ای داشت تنها ۵/۶ میلیون دلار در این مزایده خریداری کرد و AT&T اصلا در آن شرکت نکرد.

منبع: بیزینس اینسایدر

http://pvst.ir/8me

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو