skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اندروید کدام اشتباه آیفون را اصلاح کرده است؟

تحریریه پیوست

۲۲ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شاید سخت باشد که گوشی بهتر از آیفون در بازار پیدا کنید. ios سیستم‌عامل این گوشی به زیبایی، سرعت، کاربری آسان و به گفته استیوجابز «کارآمد!» بودن این گوشی هم کمک شایانی کرده است. اما اندروید هم رقیب ساده ای نیست و توانسته یک قابلیت را به شکل بهتری ارائه کند. برای نمونه در حالی که اپل در بخش اعلانات شکست خورده اندروید در این زمینه بهتر عمل کرده است. حتی این هفته گوگل با انتشار اندروید ۱۱ فاصله خود با رقیبش را بیشتر هم کرده است. این سیستم‌عامل مدیریت یکی از رنج‌آورترین کارها در گوشی همراه را ساده کرده است.

اعلانات در اندروید ۱۱در سه گروه دسته‌بندی می‌شوند: مکالمات، اعلانات و بی‌صدا. این سیستم‌عامل با جدا کردن اعلانات مکالمات در واتساپ، مسنجر، پیامک‌ها و غیره از بقیه اعلانات مهمترین موضوعات را پیش روی شما قرار می‌دهد. اندروید ۱۰ نیز با دسته‌بندی دوباره پیغام‌ها به نوعی همین کار را انجام می‌داد. وقتی در اندروید ۱۰ نوار بالای صفحه را به پایین بکشید اعلانات به ترتیبی که آنها را دریافت کردید نمایش داده خواهند شد. در واقع هوش مصنوعی گوگل تشخیص می‌دهد که شما می‌خواهید اعلانات خود را اینگونه ببینید. در این حالت معمولا (اما نه همیشه) پیامک‌ها و مکالمات در بالا نمایش داده می‌شوند. اما حالا اندروید با جدا کردن مکالمات از دیگر اعلانات بسیاری از حجم کاری هوش مصنوعی را کاهش می‌دهد و دسته بندی اعلانات را ساده‌تر می‌کند.

البته این ویژگی بهترین قابلیت اندروید ۱۱نیست. گوگل روش تازه‌ای برای رابطه با دوستان و خانواده ایجاد کرده است، بنابراین دیگر لازم نیست برای دیدن پیغام دوستانتان زمان زیادی صرف کنید. حباب‌های مکالمه روش تازه اندروید برای مکالمه آسان هستند.

اندروید از این پس به جای اینکه اعلانات مکالمه را در بالای صفحه و در نوار اعلانات قرار دهد، حباب کوچکی را با تصویری از دوستتان روی صفحه شما قرار می‌دهد. این حباب متن پیغام دوستان را نشان خواهد داد و شما می‌توانید برای بزرگ کردن و پاسخ دادن به آن روی حباب بزنید. اما جالب اینجاست که لازم نیست برای پاسخ به این پیغام از برنامه‌ای که در آن هستید خارج شوید و می‌توانید به تماشای ویدیو یوتیوب خود ادامه دهید.

اندروید هرسال راه ارتباط کاربران با اعلانات را بهبود می‌بخشد؛ اما اپل موفقیت چندانی در این زمینه نداشته است. اپل بالاخره در ios 12 و پس از درخواست‌های فراوان قابلیت گروه‌بندی را در اختیار کاربران گذاشت. اما هنوز هم اعلانات براساس زمان ترتیب‌بندی می‌شوند. از آنجایی که آیفون نوار اعلانات ندارد نمی‌توانید سریعا دلیل هشدار گوشی خود را متوجه شوید. در عوض باید نگاه کنید که روی کدام اپلیکیشن یک نقطه قرار گرفته اس یا گوشه بالای گوشی را پایین بکشید تا تمام اعلانات خود را ببینید.

بدتر از همه اینکه دارندگان آیفون باید تمامی اعلانات را جداگانه پاک کنند (نمی‌توانید همانند اندروید آنها را با دست کنار بزنید یا یکجا پاک کنید) و این هفته برتری اندروید بیشتر از پیش شد: اندروید ۱۱ قابلیت تاریخچه اعلانات را اضافه کرده است، به این ترتیب حتی اگر خیلی سریع هم یکی از اعلانات را پاک کرده باشید بازهم در قسمت تاریخچه تمامی اعلانات خود را خواهید داشت. البته که دلایل بسیاری برای انتخاب گوشی وجود دارد اما کاربری ساده چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد و اپل باید در آینده نگاه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشد.

منبع: CNN

http://pvst.ir/8lp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو