skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

GSMA امنیت 5G هوآوی را تایید کرد

تحریریه پیوست

۲۰ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان GSMA، انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار، با انجام تست‌هایی، امنیت سایبری فناوری  5G هوآوی را تایید کرد. سازمان GSMA، مدیریت تشکیلاتی را برعهده دارد که شرکت‌های مخابراتی و تلفنی از جمله‌ AT&T و Verizon در آمریکای شمالی و «یوروپین دویچ تلکام»، «تلفونیکا» و «ودافون» در اروپا اعضای آن هستند.

به گزارش روابط عمومی هواوی، تعدادی از اپراتورهای عضو GSMA، پس از آنکه هوآوی به جاسوسی متهم شد و استفاده از فناوری ساخته شده توسط این شرکت برای شرکت‌های ارتباطی آمریکایی ممنوع شد، هوآوی را از هسته شبکه مخابراتی خود حذف کردند. حال این سازمان با کمک 3GPP که از همکاری مشترک شرکت‌های مخابراتی شکل گرفته، با درنظر گرفتن برخی از پارامترها و تست آنها، امنیت سایبری تجهیزات شبکه‌ مرکزی 5G هوآوی را تایید کرده است.

موسسه‌ GSMA در گزارش منتشر شده بعد از تست کردن محصولات هوآوی، آورده است که : «براساس نتایج و شواهد استخراج‌شده از آزمایش‌ها، بررسی‌کنندگان به این نتیجه رسیده‌اند که این محصول، با نیازمندی‌های سیستم NESAS سازگاری دارد.»

NESAS یک مکانیزم ارزیابی امنیت سایبری استاندارد شده است که توسط ائتلاف مشترک GSMA و 3GPP و همکاری آنها با اپراتورهای برتر دنیا، تامین‌کنندگان، شرکای صنعتی و قانون‌گذاران تعریف می‌شود. مکانیزم NESAS نوعی چارچوب تضمین امنیتی در گستره‌ صنعت مخابرات ارائه می‌دهد.

ترامپ با این تئوری که تجهیزات هوآوی برای چین جاسوسی انجام می‌دهند، استفاده از تجهیزات 5G هوآوی را در ایالات متحده ممنوع کرده است. اروپا نسبت به هوآوی موضعی خنثی دارد و در میانه قرار گرفته و تصمیم دارد به روش هماهنگی برسد که سازندگان زیرساخت شبکه‌ 5Gملزم به تبعیت از آن باشند و بر مبنای آن در قاره‌ کهن فعالیت کنند.

کمیسیون اروپایی در گزارشی در این باره نوشته: «هدف اتحادیه‌ اروپا این است که یک رویکرد هماهنگ‌شده‌‌ای شکل بگیرد. این رویکرد براساس مجموعه‌ مشترکی از اقدامات و با هدف کم کردن خطرات امنیت سایبری آن دسته از شبکه‌های 5Gتنظیم شود که در آن ریسک‌های احتمالی ارزیابی کاهش یابد. هدف نهایی این کار، ایجاد یک چارچوب محکم و مقبول عام از اقدامات امنیتی است که سطح مناسبی از امنیت سایبری را برای شبکه‌های 5G در سرتاسر اتحادیه‌ اروپا تضمین کنند.»

http://pvst.ir/8ll

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو