skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

آموزش و پرورش در شیوه‌نامه بازگشایی مدارس اعلام کرد:

مدارس در استان‌های قرمز، غیر حضوری و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود

تحریریه پیوست

۱۵ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وزارت آموزش و پرورش، شیوه‌نامه بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی جاری را منتشر کرد که در آن استان‌های کشور از نظر شیوع کرونا به سه دسته سفید، زرد و قرمز تقسیم‌بندی شده‌اند و در استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند، آموزش‌ها به صورت کاملا غیرحضوری خواهد بود. این وزارتخانه تاکید کرده است آموزش مجازی تنها از طریق شبکه اجتماعی دانش‌آموزی «شاد» انجام خواهد شد.

به گزارش پیوست، در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ وزارت آموزش پرورش اعلام کرد استان‌هایی که از نظر شیوع کرونا در وضعیت سفید قرار دارند، برنامه‌های آموزشی‌شان مانند سال‌های گذشته انجام می‌شود؛ اما استان‌های زرد به صورت نیمه‌حضوری و استان‌های قرمز کلا غیرحضوری خواهند بود. نحوه برنامه‌ریزی برای برگزاری کلاس‌ها و انجام آزمون‌ها در جداول این شیوه‌نامه آمده است.

در روزهای اخیر انتشار اخبار ضدونقیض درباره نحوه برگزاری کلاس‌های تحصیلی باعث سردرگمی خانواده‌ها و نگرانی‌ها آنها از سلامتی فرزندانشان شده بود. همچنین تامین سخت‌افزارهای لازم برای آموزش مجازی دانش‌آموزان یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌ها است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در آستانه آغاز سال تحصیلی در اینستاگرام خود توصیه‌های در این رابطه با خانواده‌ها داشت.

نحوه ثبت‌نام، بازگشایی مدارس، آموزش و برگزاری امتحان‌ها در این شیوه‌نامه توضیح داده شده است.

بر اساس این شیوه‌نامه که در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته است، در استان‌های با وضعیت قرمز (مانند تهران) کلیه برنامه‌های آموزشی با استفاده از شبکه اجتماعی «شاد» انجام می‌شود و پایه‌های اول تا پنجم دبستان در پایان سال تحصیلی، آزمون نخواهند داشت و تنها در پایه ششم است که با توجه به شرایط، آزمون کتبی حضوری یا مجازی برگزار می‌شد.

همچنین در مقطع متوسطه نیز همین راهبرد انتخاب شده و کلاس‌های درس در مناطقه قرمز به صورت مجازی برگزار می‌شود و آزمون‌های نهایی نیز در کلیه دروس و پایه‌ها به جز آزمون پایانی نوبت دوم پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد. اما در مناطقی که وضعیت سفید یا زرد دارند، آزمون‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

مدت زمان هر کلاس برای پایه اول ابتدایی ۲۵ دقیقه، سایر پایه‌های ابتدایی ۳۰ دقیقه و پایه‌های متوسطه، ۳۵ دقیقه خواهد بود. از نکات مهم دیگر این سند، برقراری کلاس‌های آموزشی در روزهای پنج‌شنبه است. در سال‌های گذشته تعداد روزهای تحصیلی، ۵ روز در هفته (از شنبه تا چهارشنبه بود) اما در شیوه‌نامه اخیر تاکید شده است که در تمام روزهای کاری هفته، کلاس‌های آموزشی برقرار است.

برنامه آموزش و یادگیری در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز مانند دیگر مقاطع است و از همان روند پیروی می‌کند.

در این سند آمده است که «آموزش‌های لازم به عوامل اجرایی و آموزشی به ویژه معلمان و مربیان پیش‌دبستان، برای روش‌های متنوع ارائه خدمت تا قبل از آغاز سال تحصیلی به اتمام برسد.» این در حالی است که نسخه دوم اپلیکیشن شاد روز پنج‌شنبه شهریور ماه رونمایی شد و سال تحصیلی نیز از روز شنبه ۱۵ شهریور آغاز شده است.

متن کامل شیوه‌نامه بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ را اینجا ببینید.

http://pvst.ir/8kf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو