skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات به پایان رسید

تحریریه پیوست

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات که حداقل در چندسال گذشته به واسطه آن بین وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌های مختلفی امضاء شده بود، بالاخره به پایان رسید. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۲ شهریور) در توئیتر خود اعلام کرد که کار اتصال پرسرعت و رایگان همه‌ی مدارس کشور به شبکه‌ی ملی اطلاعات به پایان رسیده است.

به گزارش پیوست، اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از جمله طرح‌های طولانی بود که در سال‌های گذشته بارها مطرح و در نهایت نیز به خروجی مناسب نرسید. سال گذشته و در حاشیه‌ برگزاری نمایشگاه الکامپ ۹۸، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تفاهم‌نامه‌ای با سرپرست آن زمان وزارت آموزش و پرورش موظف به تامین لایه زیرساخت و ارتباطات مدارس و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۳۹۸ شد. حالا در جدیدترین اتفاق محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توییتر خود ضمن اعلام به پایان رسیدن اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات در مورد تاخیر چند ماه به پایان رسیدن این طرح نوشته است: « به دلیل موانعی در تامین تجهیزات با چند ماه تاخیر این کار مهم به سرانجام رسید.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییت جدید خود خبر از به پایان رسیدن طرح اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را داده است.

استفاده رایگان از شبکه شاد

چند ماه به شروع سال تحصیلی جدید نمانده و حالا با توجه به شیوع ویروس کرونا هنوز اما و اگرهای بسیاری در مورد برگزاری کلاس‌های مدارس مطرح است. حسن روحانی، رئیس جمهوری امروز در جلسه هیات دولت با اعلام اینکه کلاس‌های آموزشی امسال به دوشکل مجازی و حضوری انجام می‌شود گفته است: «اولویت برای ما آموزش حضوری است. البته باید پروتکل های بهداشتی در این زمینه رعایت شود.» روحانی با اعلام اینکه فضای مجازی با شروع سال تحصیلی جدید فعال‌تر از گذشته خواهد بود از دستور به وزیر ارتباطات برای رایگان شدن استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزی«شاد» خبر داد.

به دنبال این اظهارات نیز وزیر ارتباطات در حاشیه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اعلام کرد که  برنامه‌ریزی‌هایی برای رایگان شدن استفاده از شبکه شاد در حال انجام است. به گزارش خبرگزاری ایرنا او درباره ارائه اینترنت رایگان برای آموزش مجازی کشور گفت: «دستور رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت این بود که استفاده دانش‌آموزان و معلمان از شبکه شاد رایگان باشد و ظرف امروز و فردا جلسه‌ای را با سازمان برنامه و بودجه برگزار خواهیم کرد.» به گفته او پس از جلسه با سازمان برنامه و بودجه، تصمیماتی که در این زمینه اتخاذ می‌شود، به اپراتورها ابلاغ خواهد شد. وزیر ارتباطات همچنین در مورد زیرساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مدارس و دانشگاه‌ها برای استفاده از فضای مجازی گفت: «امروز اتصال بیش از ۸۶ هزار مدرسه در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات به پایان رسید که این ظرفیت بالایی را برای آموزش مجازی فراهم می‌کند. در حال طراحی نقشه‌ای برای اتصال دانشگاه‌ها نیز به شبکه ملی اطلاعات هستیم که تا پایان سال جاری به انجام خواهد رسید.» براساس اعلام اون حدود هزار دانشگاه در سراسر کشور وجود دارد که باید با فیبر نوری به شبکه ملی متصل شوند.

http://pvst.ir/8k2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو