skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بررسی‌ تستادی نشان داد: اپلیکیشن‌های معاملات آنلاین خودرو با شرایط ایده‌آل فاصله دارند

تحریریه پیوست

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

«تستادی»، پلتفرم آنلاین تست و بررسی سهولت کاربری کسب‌وکارهای دیجیتال، به بررسی تجربه جستجو و انتخاب خودرو توسط نرم‌افزار موبایل بازیگران اصلی بازار معاملات آنلاین خودرو یعنی دیوار، شیپور، باما و همراه مکانیک از دیدگاه کاربرانشان پرداخته ‌است. نتایج بازخورد مشتریان در این تحقیق نشان می‌دهد که با وجود سرمایه‌گذاری‌های کلان در توسعه محصول و تلاش‌های فراوان برای برنامه‌ریزی و ایجاد مسیر هموار انتخاب و خرید خودرو، نرم‌افزارهای این کسب‌وکارها هنوز تا رسیدن به حالت ایده‌آل برای استفاده کاربران فاصله دارد.

به گزارش پیوست،‌ تستادی در این گزارش نرم‌افزارهای موبایلی دیوار،‌شیپور،‌بامان و همراه مکانیک را از نظر سرعت نمایش اطلاعات، جستجو، طبقه‌بندی اقلام، عملکرد و تنوع فیلترها، تنوع عکس‌ها، نتایج مرتبط با جستجو، نمایش عبارات پیشنهادی، افزودن خودرو به لیست مورد علاقه، حذف خودرو از لیست مورد علاقه، اشتراک‌گذاری و شفافیت امکان کارشناسی مقایسه کرده است. براساس تحقیقات تستادی، کاربران در تمامی این نرم‌افزارها، در بخش‌های فیلتر و دسته‌بندی انتخاب‌ها با مشکل یا ابهام مواجه شده و فرآیند، استانداردها و شیوه‌ی استفاده از امکان کارشناسی برای آنان مبهم و سردرگم کننده بود. جزئیات مقایسه‌ای بیشتر در جدول زیر قابل مشاهده است:

 

یافته‌های کلی از تست کاربردپذیری تستادی از ۴ پلتفرم آنلاین خرید خودرو

 

به ادعای گزارش تستادی، فاکتورهای این جدول بر اساس جزئیات و بخش‌هایی که از نظر کاربران در فرآیند خرید حائز اهمیت بوده یا با ابهام و سردرگمی بیشتری در مواجهه با آن روبرو شده‌اند تقسیم‌بندی شده است. فاکتورهای این جدول شامل سرعت نمایش اطلاعات، جستجو، طبقه‌بندی اقلام، عملکرد و تنوع فیلترها، تنوع عکس‌ها، نتایج مرتبط با جستجو، نمایش عبارات پیشنهادی، افزودن خودرو به لیست مورد علاقه، حذف خودرو از لیست مورد علاقه، اشتراک‌گذاری و شفافیت امکان کارشناسی است. آنطور که این جدول نشان می‌دهد کاربران در استفاده از نرم‌افزارهای موبایلی در هر ۴ پلتفرم‌ در فاکتورهای «عملکرد و تنوع فیلترها» ، «شفافیت امکان کارشناسی» و «اشتراک‌گذاری» با مشکلات و ابهاماتی روبرو‌اند.

همچنین بررسی تستادی نشان می‌دهد که در زمینه «سرعت نمایش اطلاعات» از بین ۴ پلتفرم اصلی بازار معاملات آنلاین تنها شیپور است که کاربران را در این زمینه با مشکل و ابهام روبه‌رو می‌کند و سه پلتفرم دیگر یعنی دیوار، باما و همراه‌مکانیک توانسته‌اند در این زمینه نمره قابل قبولی از سمت کاربران خود دریافت کنند. در بخش قابلیت جستجو هم در بین این ۴ پلتفرم آنلاین تنها همراه مکانیک است که کاربران خود را با مشکل و ابهام روبه‌رو کرده است.

کاربران همچنین در ۲ عامل «اشتراک‌گذاری» و «افزودن خودرو به لیست مورد علاقه» در سه پلتفرم دیوار، شیپور و باما با مشکلاتی مواجه هستند و همراه مکانیک در این دو مورد ساختاری متفاوت دارد. البته همراه مکانیک در چند فاکتور دیگر چون «نمایش عبارات پیشنهادی» و «حذف خودرو از لیست مورد علاقه» ساختاری متفاوت از دیگر پلتفرم‌ها در نظر گرفته است.

برای دسترسی به جزییات این گزارش و نحوه انجام تست‌های آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

مقایسه چهار بازیگر بزرگ معاملات آنلاین خودرو: دیوار، شیپور، باما و همراه مکانیک

 

http://pvst.ir/8k4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو