skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

هلدینگ صباایده در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

مشخص نبودن جایگاه شبکه‌های اجتماعی و خط قرمز‌ها باعث تعطیلی لنزور شد

تحریریه پیوست

۲۷ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هفته گذشته تعطیلی بی‌سروصدای شبکه اجتماعی «لنزور» متعلق به هلدینگ صباایده که سرویس‌های موفقی همچون آپارات و فیلیمو را در اختیار دارد با انتقاد برخی از فعالان حوزه مجازی روبه‌رو شد. این فعالان با انتشار آماری از ارائه وام‌ها و تسهیلات وزارت ارتباطات به برخی شرکت‌های داخلی حوزه فناوری اطلاعات این سوال را مطرح کردند که چرا این سرویس بعد از گرفتن وام ۵ میلیارد تومانی از وزارت ارتباطات تصمیم به بستن این شبکه‌ اجتماعی گرفته است. همین انتقاد‌ها هم باعث شده تا هلدینگ صبا‌ایده در اطلاعیه‌ای کوتاه اعلام کند که مشخص نبودن جایگاه شبکه‌های اجتماعی و حدود مسئولیت آنها و خط قرمز‌ها در ایران باعث شده تا این هلدینگ تصمیم به تعطیلی این شبکه اجتماعی بگیرد.

به گزارش پیوست، لنزور شبکه اجتماعی عکس محور همچنون اینستاگرام است که در سال ۱۳۹۲ با هدف توسعه یک شبکه اجتماعی عکس محور توسط هلدینگ صباایده فعالیتش را آغاز کرد. در نهایت حالا پس از گذشت ۷ سال این هلدینگ اعلام کرده که به دلیل بحران‌ها و مشکلاتی مختلفی که لنزور از ابتدای فعالیتش با آن روبه‌رو بوده، تصمیم به پایان فعالیت این پلتفرم گرفته شده است.

در اطلاعیه‌ای که هلدینگ صباایده  در اختیار رسانه‌ها گذاشته است این هلدینگ اولین دلیل برای تعطیلی لنزور را مشخص نبودن جایگاه شبکه‌های اجتماعی و حدود مسئولیت سرویس‏‌دهندگان در ایران و همچنین عدم پشتیبانی حقوقی (عملی و نه تئوریک) از اینگونه خدمات اعلام کرده است. همچنین این هلدینگ با اشاره به مشخص نبودن خط قرمز‌ها در این زمینه در اطلاعیه خود بر این نکته اشاره کرده که معین نبودن خطوط قرمز‏ فرهنگی و سرگردانی مدیران اینگونه شبکه‌های اجتماعی نسبت به نظرات متنوع و بعضا سلیقه‌ای ارکان و متولیان مختلف فرهنگ کشور، ادامه کار را برای این شبکه اجتماعی سخت کرده است. به باور مدیران هلدینگ صبا ایده گسترش و توسعه شبکه‌های اجتماعی در هر کشوری پیش از هر دغدغه فنی و زیرساختی نیازمند تعیین تکلیف شفاف و عملی در زمینه جایگاه شبکه‌های اجتماعی و مشخص کردن خط قرمز‌های فعالیت در آن است.

در این اطلاعیه اشاره‌‌ای به وام دریافتی لنزور برای توسعه فعالیت این شبکه اجتماعی و اینکه آیا از این وام برای گسترش زیرساخت‌های این سرویس استفاده شده یا خیر نشده است. همچنین در این اطلاعیه جزییاتی از تعداد کاربران این شبکه در طول ۷ سال فعالیت آن نیز به چشم نمی‌خورد.

http://pvst.ir/8gj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو