skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیمان وارد بازارهای بین‌المللی می‌شود

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

توکن پیمان در بازار اکسچینج اکسیر از روز جمعه (۱۱مرداد) عرضه شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امکان عرضه این دارایی دیجیتال ایرانی تا پایان سال در سه اکسچینج دیگر نیز فراهم خواهد شد. قرار است از این سه اکسچینج، یک اکسچینج دیگر ایرانی خواهد بود و دو اکسچنج دیگر خارجی.

به گزارش پیوست، اکسچینج به پلتفورمی گفته می‌شود که از طریق آن افراد بتوانند به تبادل رمزارزها با یکدیگر بپردازند. در اصل اکسچینج‌ها همان صرافی‌های رمزارزی هستند که در آن افراد قادر هستند دارایی‌های دیجیتال خود را با یکدیگر تبادل کنند.

محمد جواد صمدی، قائم مقام مدیرعامل ققنوس با اعلام این خبر درگفت‌وگو با پیوست گفت: «برای اینکه یک توکن به عنوان یک دارایی دیجیتال از سوی فضا‌های بلاک‌چینی و این اکوسیستم به رسمیت شناخته شود باید در اکسچینج‌های مختلف عرضه شود و مورد تبادل قرار گیرد.»

محمد جواد صمدی ادامه داد: «عرضه پیمان و رمزارزهای مشابه در اکسچینج‌های مختلف این امکان را فراهم می‌کند تا ابزارهای بلاک‌چینی و توکن‌های مختلف با یکدیگر صحبت کنند و قابلیت مبادله با یکدیگر را به دست آورند. از همین رو عرضه پیمان در اکسچینج اکسیر می‌تواند موجب جذب سرمایه‌های جدیدتر برای سایر توکن‌های عرضه شده در بستر ققنوس باشد.»

تبادل دارایی‌های دیجیتال

 پیمان برای اولین بار در تیرماه سال ۹۸ به صورت محدود عرضه شد و از آن پس از طریق کیف‌پول بستر ققنوس امکان خرید و فروش آن و تبادل آن با ریال وجود داشت. پیمان یا توکن پایه ققنوس یک توکن دارایی با پشتوانه دارایی‌های مورد تأیید بنیاد ققنوس که نقدشوندگی آن از سوی همه میزبان‌ها، طبق شرایط سپیدنامه تضمین می‌شود و برای تسهیل معاملات سایر توکن‌ها، شامل  توکن گواهی یا توکن دارایی در شبکه ققنوس به کار می رود.

در تعریف اولیه پیمان، این توکن دیجیتال به عنوان یک پل ارتباطی میان دارایی‌های دیجیتال مختلف معرفی شده بود. قائم مقام مدیرعامل ققنوس با اعلام اینکه عرضه پیمان در اکسچنج‌ها مراحل خرید و استفاده از آن را برای متقاضیان آن راحت‌تر می‌کند، گفت: «عرضه پیمان در اکسچنج‌های مختلف موجب می‌شود تا متقاضیان عرضه توکن در ققنوس بتوانند ساده‌تر اقدام به جذب سرمایه‌گذاری خارجی کنند و این فرصت را داشته باشند که سرمایه‌های مختلف را از طریق سایر رمزارزها یا توکن‌های مختلف به این سمت هدایت کنند.»

صمدی با اشاره به اینکه تا پایان سال به احتمال زیاد پیمان در سه اکسچینج دیگر نیز عرضه می‌شود اعلام کرد: «دو تا از این اکسچینج‌ها خارجی و یک اکسچینج دیگر نیز ایرانی است.»

او با اشاره به فرایند کاری انجام شده در اکسچنج اکسیر گفت: «در این اکسنج متقاضیان خرید یا سرمایه‌گذاری می‌توانند رمز ارز خود را به رمز ارز پایه «تتر» تبدیل کنند و از طریق آن اقدام به خرید توکن پیمان و در نهایت خرید سایر توکن‌های موجود در بستر ققنوس کنند.» هر تتر معادل یک دلار آمریکا ارزش گذاری شده و از این رو دارای قیمت ثابت است. به دلیل قیمت ثابت به این رمزارز، استیبل‌کوین هم گفته می‌شود. صمدی تاکید کرد که هم‌اکنون امکان خرید توکن‌های الماس و مس و سایر توکن‌هایی که در ققنوس عرضه شده است از طریق پیمان فراهم است.

پیمان در بازار اکسیر

احسان قاضی‌زاده مدیرعامل اکسیرنیز در این خصوص به پیوست گفت: «پیمان جزو اولین توکن‌های معتبر ایرانی است که به صورت رسمی در اکسچنج‌ اکسیر عرضه شده است.»

او با اشاره به اینکه از طریق صرافی رمزارزی اکسیر امکان تبادل نفر به نفر برای رمزارزهای مختلف فراهم می‌شود توضیح داد: «پس از عرضه پیمان و لیست شدن این توکن به عنوان دارایی دیجیتال قابل عرضه در اکسیر از جمعه گذشته گروه ققنوس و گروه اکسیر شروع به خرید و تبادل آن کردند تا علاوه بر اینکه آن را به صورت کامل تست می‌کنند امکان مبادله آن را نیز فراهم کنند.»

او با اشاره به اینکه مشتریان اکسیر نیز پس از مشاهده لیست شدن پیمان اقدام به خرید آن کردند گفت: «ما پیش‌بینی می‌کنیم که این بازار ظرف سه یا چهار روز آینده به بلوغ برسد.» قاضی‌زاده ادامه داد: «برخی از مشتریان ما یا اطلاعی نسبت به پیمان نداشتند یا به صورت محدود با پیمان و بنیاد ققنوس آشنایی داشتند، از همین رو با لیست شدن این رمزارز در کنار سایر رمزارزها امکان عرضه آن برای سایرین نیز فراهم می‌شود.»

او با اشاره به اینکه سال ۹۹ سال پرچالشی برای رمزارزها خواهد بود پیش‌بینی کرد که طی سال جاری تقاضا برای خرید رمزارزها نیز افزایش یابد از همین رو رونمایی و لیست شدن پیمان در این برهه زمانی در اکسچنج‌های مختلف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

 

http://pvst.ir/8e9

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو