skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه اعلام کرد

رایتل تا پاییز به فرابورس می‌رود

تحریریه پیوست

۶ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل رایتل در مجمع سالیانه سهامداران این شرکت ابراز امیدواری کرد اپراتور سوم تلفن همراه ایران تا پاییز سال جاری در بازار سرمایه پذیرش شود.

به گزارش پیوست، یاسر رضاخواه، مدیرعامل رایتل، در گزارش خود به سهامداران اپراتور سوم اعلام کرد این شرکت برای اولین بار در طول دوران فعالیت خود، سودده شده است. او گفت:‌ «برای اولین بار سود خالص در رایتل محقق شد و پس از ۸ سال از آغاز فعالیت، زیان ۵۷۰ میلیارد تومانی این شرکت به سود ۱۱۳ میلیارد تومانی در سال مالی ۱۳۹۸ تبدیل شد.»

رضاخواه پیشتر و در گفت‌وگوی اینستاگرامی با پیوست اعلام کرده بود که سودده شدن رایتل، ناشی از تبدیل تفاهم‌نامه RAN Sharing به قرارداد است. این تفاهم‌نامه در زمان مدیرعاملی مجید صدری در رایتل با اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه امضا شده بود؛ اما به دلیل تغییرات مکرر مدیریتی در اپراتور سوم، هیچ‌گاه به صورت قرارداد درنیامده بود. او در این گفت‌وگو برای اولین بار از عرضه سهام رایتل در سال جاری خبر داده بود.

رضاخواه که در سالن کنفرانس شستا با حضور محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، معاونان شستا و نماینده سازمان حسابرسی سخن می‌گفت، افق اصلی مدیران رایتل را در ابتدا پاسخگویی به نیاز داخلی سازمان تامین اجتماعی و ارتقاء کاربری‌های فناوری ارتباطات و اطلاعات در این سازمان و سپس بازار گسترده این فناوری در داخل و خارج از کشور عنوان کرد.

اپراتور سوم تلفن همراه ایران که از سال ۱۳۹۰ فعالیت آغاز کرده است، از ابتدا بدون شریک خارجی و با سهامداری صددرصدی سازمان تامین اجتماعی (شستا) در بازار تلفن همراه ایران حضور داشته؛ اما نتوانسته است سهم بزرگی از این بازار را از آن خود کند. این در حالی است که رایتل تا پایان شهریور سال ۱۳۹۳ انحصار ارائه خدمات نسل ۳ تلفن همراه را در ایران در اختیار داشت.

در خبری که شستا برای رسانه ارسال کرده، عنوان شده است که گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت خدمات ارتباطی رایتل در مجمع این شرکت ارائه شده و سازمان حسابرسی صورت‌های مالی، عملکرد مالی و جریان‌های نقدی رایتل را برای سال مالی منتهی به تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب ارزیابی کرده است.

http://pvst.ir/8cy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو