skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

قیمت بیت‌کوین به بیش از ۱۰ هزار دلار رسید

تحریریه پیوست

۶ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قیمت بیتکوین پس از یک دوره ثبات نسبی حالا برای اولین بار پس از ماه ژوئن به بیش از ۱۰ هزار دلار صعود کرد. براساس گزارش‌ها، این رمز ارز در ساعت ۱۲:۳۱ دقیقه ظهر به وقت سنگاپور با قیمت ۱۰.۱۹۶.۲۷ دلار معامله شده است که ۲.۵۵ درصد بالاتر از قیمت آن در ۲۴ ساعت قبل محسوب می‌شود.

آخرین عبور بیت‌کوین از مرز ۱۰ هزار دلار را در ۳ ژوئن شاهد بودیم و سپس با یک کاهش تدریجی قیمت به کمتر از ۱۰ هزار  دلار بازگشت؛ اما در طول ۷ روز گذشته قیمت بیتکوین ۱۱ درصد رشد داشته است.

ویجی آیار، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری لونو که در زمینه رمز ارزها فعالیت می‌کند، در مصاحبه با CNBC اعلام کرد که بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین قصد دارند با فروش بیت‌کوین‌های خود به ورودی‌های جدید، قیمت را کاهش دهند و درنتیجه این رمزارز را برای معامله گران جذاب‌تر کنند.

آیار می گوید: «البته به نظر نمی‌رسد چنین اتفاقی رخ دهد. آنچه احتمالا شاهد هستیم همکاری سرمایه‌گذاران بزرگ و معامله گران برای افزایش قیمت به بیش از ۱۰ هزار دلار و سپس بالاتر از ۱۰ هزار و پانصد دلار؛ یعنی مقاومتی قدرتمند است که بیشینه قیمت سابق را نشان می دهد.» او ادامه می‌دهد: «ما هنوز سطح ۱۰ هزار و پانصد را نشکسته‌ایم، درصورت شکست این مقاومت بیت‌کوین احتمالا تا ۱۵ هزار دلار پیش خواهد رفت. همه نشانه‌ها همین مسیر را نشان می دهند.»

هفته پیش با وجود افزایش قیمت بیت‌کوین، شاخص های مهم وال استریت از جمله شاخص S&P500 کاهش داشتند. با این حال طلا به افزایش قیمت خود ادامه داد و روز دوشنبه رکورد قیمتی دیگری را ثبت کرد. بیت‌کوین در واقع دارایی مطمئنی محسوب می شود که سرمایه‌گذارن در زمان تردید و عدم اطمینان آن را خریداری می‌کنند.

گاهی اوقات مشاوران خرید بیت‌کوین با اشاره به همین ویژگی بیت‌کوین آن را «طلای دیجیتال» می‌نامند. با این وجود بیت‌کوین به بازار‌های سهام شباهت بسیاری پیدا کرده است و به نسبت پرنوسان شناخته می شود.

در چند ماه گذشته از شیوع کرونا در جهان بیت‌کوین و بازار‌های سهام هر دو از بسته‌های حمایتی دولت و بانک‌های مرکزی جهان برای مبارزه با بحران کرونا بهره می‌برند. برای مثال هزینه برنامه جبرانی اتحادیه اروپا در این زمینه هفته پیش به 2 تریلیون یورو رسید.

از سوی دیگر سرمایه‌گذاران به دقت اخبار ساخت واکسن در جهان را زیر نظر دارند. دانشگاه آکسفورد به تازگی مجموعه آزمایش‌های انسانی را با همکاری غول دارویی جهان آسترازنکا (Astrazeneca) آغاز کرده است. براساس داده‌های منتشر شده در مجله لنست، این دارو پاسخ ایمنی امیدوار‌کننده ای را در بدن بیماران ایجاد کرد.

حالا آیار عقیده دارد که بیت‌کوین حتی از بسته های حمایتی و امید به تولید واکسن برای مبارزه با کرونا نیز سود می‌برد. او در این مورد می‌گوید؛ «از نظر من اگر دولت‌های بزرگ به تخصیص بسته‌های حمایتی ادامه دهند، روند افزایشی بازار این رمزارز ادامه پیدا خواهد کرد. این روند افزایشی بازار طلا و بازارهای سهام را نیز شامل می‌شود و بیت‌کوین و دیگر رمز ارزها نیز این مسیر را دنبال می کنند. از آنجایی که اخبار حاکی از ساخت واکسن در آینده‌ای نه چندان دور است، نمی‌توان انتظار روندی کاهشی در این مورد را داشت.»

منبع: cnbc

 

http://pvst.ir/8cr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو