skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

آیا بیت‌کوین می‌تواند بحران مالی آینده را کنترل کند؟

تحریریه پیوست

۱۵ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تحلیلگران بلاک‌چین عقیده‌دارند بیتکوین می‌تواند بحران‌های مالی آینده را متوقف کند چرا که ارزدیجیتال یا رمزارز این امکان را به شما می‌دهد تا سیاست‌های پولی خود را کنترل کنید.

به عقیده این تحلیل‌‌گران بیتکوین از چاپ بیش از اندازه پول و اسکناس که در دولت آمریکا هم‌اکنون شاهد آن هستیم در امان است. اشاره این تحلیگران به اعلام خبر تزریق ۷۵۰ دلار دیگر برای نجات اقتصادی به بازارهای اعتباری آمریکاست. این پول نقدینگی و درعین حال اعتبار بیشتری را در اختیار شرکت‌های بزرگ خواهد گذاشت . این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران اقتصادی اعتقاد دارند که این اقدام اقتصاد در حال شکست آمریکا را که به دلیل بحران کرونا کوچک شده است را ترمیم نمی‌کند.

تحلیلگران ویس‌کریپتو (weisscrypto.com) معتقندند «خرید بدهی شرکت‌های بزرگ و با نفوذ سیاسی که همواره به کمک اقتصادی نیاز دارند باعث ایجاد شغل نخواهد شد و همچنین میلیاردها دلاری که در نتیجه قرنطینه و همه‌گیری از دست رفته است هم احیا نخواهد شد.

این تحلیلگران عقیده دارند که کمک‌های اقتصادی این چنین باعث می‌شود که مردم به بیتکوین و دیگر ارز های دیجیتال گرایش پیدا کنند. از همین روست که پیش‌بینی می‌شود بیتکوین و دیگر دارایی های دیجیتال آینده پول را شکل خواهند داد.

ویس ادعا می کند که جامعه بیتکوین کنترل سیاست پولی خود را برعهده دارد و برخلاف آنچه تصور می‌شود این کنترل تنها به ماینرها محدود نمی شود.

تحلیلگران می‌گویند بیتکوین سیاست پولی تعیین نمی‌کند. این موضوع برعهده کل جامعه کاربران بیتکوین است. به همین دلیل است که حتی تغییر بسیار کوچک در نحوه عملکرد بیتکوین بسیار دشوار است و اکثریت مطلق کاربران باید موافق تغییر باشند، در غیر این صورت اتفاقی نخواهد افتاد.

برای مشاهده شواهد می‌توانید به جنجال اخیر در مورد «مالیت ماینر» برای بیتکوین کش (BCH) یا برنامه بودجه زیرساختی (IFP) نگاه کنید که قرار بود با گرفتن مالیات از ماینر ها، بودجه رشد این شبکه را فراهم کند.

با اینکه بسیاری از شرکت های بزرگ استخراج ارز های دیجیتال با این پیشنهاد موافقت کردند، اما دیگر دارندگان ماینر موافق نبودند. درنتیجه همهمه‌ای که بیشتر در شبکه‌های اجتماعی انجام گرفت، این سیاست پولی BCH را لغو کرد.

بخش رده بندی ارز های دیجیتال در وبسایت ویس اعلام کرد که ارز های دیجیتال تنها شکل پول هستند که امکان چنین اقدام بزرگی را دارند و می‌توانند سیستم اقتصادی فعلی را دگرگون کنند.

منبع: دیکریپت

http://pvst.ir/87q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو