skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

نحوه اتصال متقابل اپراتورها به پیام‌رسان‌های داخلی تصویب شد

تحریریه پیوست

۵ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دستورالعمل نحوه اتصال متقابل اپراتورهای تلفنهمراه با پیامرسانهای داخلی را تصویب کرد. حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امروز (۵ مرداد) با اعلام این خبر در توئیتر خود نوشته است که با تصویب این دستورالعمل تعرفه این تماسها نصف تماس عادی خواهد بود.

به گزارش پیوست، اواسط تیر ماه سال جاری رئیس رگولاتوری با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی از دستور کار قرار گرفتن برقراری امکان تماس صوتی (Call Out) با اپراتورهای تلفن همراه خبر داده بود. حالا با گذشت تقریبا ۱۱ روز از این خبر او در توییتر خود گفته است که دستورالعمل نحوه اتصال متقابل بین اپراتورهای تلفنهمراه با پیامرسانهای داخلی در کمیسیون سازمان تنظیم تصویب شده است. براساس این توییت اپراتورها موظف خواهند بود خدمات لازم برای برقراری امکان Call Out در پیامرسانها را فراهم کنند.

هنوز این مصوبه و جزییات مربوط به آن روی سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار نگرفته و مشخص نیست نرخ پیشنهادی مکالمات از طریق این سرویس به چه میزان خواهد بود؛ اما پیشتر فلاح گفته بود که نرخ پیشنهادی مکالمات فعلا دقیقهای ۲۵ تومان در نظر گرفته شده است. همچنین در توییت جدید او نیز فلاح یادآوری کرده  که تعرفه این تماسها نصف تماس عادی خواهد بود.

 با راهاندازی این سرویس نوعی قابلیت تماس بین پیامرسانها و اپراتورها فراهم میشود و دیگر نیازی نیست که دو طرف تماس، پیامرسان مشابه داشته باشند. برای نمونه کاربری که پیامرسان گپ یا سروش و دیگر پیامرسانهای داخلی را نصب کرده باشد میتواند از طریق این پیامرسان با یک شماره همراه اول، ایرانسل یا رایتل تماس گرفته و به جای پرداخت هزینههای ۴۹ تا ۶۹ تومانی (نرخ متغیر تماسهای صوتی در اپراتورهای موبایل) تنها ۲۵ تومان بپردازد.

هرچند مدیران پیامرسانهای داخلی چندی پیش و در گفتوگو با پیوست راهاندازی این سرویس که سالهاست برای پیامرسانهای خارجی راهاندازی شده را به فال نیک میگیرند اما آنها معتقدند تعرفه در نظر گرفته شده در این زمینه گران است و استفاده از این سرویس به صرفه نیست.

http://pvst.ir/8cm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو