skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

چین در صورت ایجاد محدودیت برای هواوی در اروپا فعالیت نوکیا و اریکسون را محدود می‌کند

تحریریه پیوست

۳۱ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

محدودیت فعالیت هواوی در اتحادیه اروپا، موجب می‌شود تا چین نیز در مقابل این تصمیم دست به اقدامی تلاقی‌جویانه بزند از همین رو وزارت بازرگانی چین تصمیم گرفته است در صورت قطعی شدن محدودیت فعالیت‌های هواوی در اتحادیه اروپا برای فعالیت نوکیا و اریکسون نیز در این کشور محدودیت‌هایی در نظر بگیرد.

طبق گزارش مجله وال استریت، اگر اتحادیه اروپا حضور هواوی برای ساخت شبکه‌های 5G در کشور های عضو را ممنوع کند، احتمالا چین بر فعالیت شرکت های‌نوکیا و اریکسون محدودیت‌هایی اعمال خواهد کرد و این اقدام اتحادیه اروپا را اینگونه تلافی می‌کند.

طبق این گزارش وزارت بازرگانی چین برنامه‌ای را مد نظر دارد که درصورت اجرا شرکت های نوکیای فنلاند و اریکسون سوئد اجازه صادرات محصولاتی که در کارخانه‌های خود در چین تولید می‌کنند را نخواهند داشت.

در همین راستا سخنگوی نوکیا تصریح کرد «ما به عنوان شرکتی فعال در چند منطقه از جهان، به محیط ژئوپولتیک و خطرات و موقعیت هایی که برای ما به دنبال دارد آشنایی کامل داریم.»

اتحادیه اروپا در ماه ژانویه «دستورالعملی» را منتشر کرد که با وجود عدم ممنوعیت، رجوع به فروشنده‌های پرخطر برای زیرساخت‌های 5G در کشورهای عضو را محدود می‌کرد. در این دستورالعمل نامی از شرکت هواوی برده نشده است اما شرکت‌های منطقه به شکلی داوطلبانه می توانند حضور هواوی در شبکه های خود را محدود کنند.»

شرکت اریکسون از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد.

منبع: cnet

http://pvst.ir/8ad

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو