skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اعلام کرد:

سرقت و تخریب فیبرنوری شهرداری علت قطع دسترسی به سایت‌های ایرانی بود

تحریریه پیوست

۲۱ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بعد از قطع ارتباطات بیش از ۵ ساعته به بخش قابل توجه‌ای از سایت‌ها و سرویس‌های داخلی در شب گذشته (۲۰ تیر)‌ ، حالا سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در اطلاعیه اعلام کرده که دلیل اصلی این قطع ارتباطات، سرقت و تخریب بخشی از مسیر فیبرنوری شهرداری بوده است.

به گزارش پیوست، شب گذشته  قطع شدن قسمتی از مسیر فیبرنوری شهرداری در مسیر برج میلاد تا ساختمان زیرساخت (ساختمان LCT) باعث قطعی ارتباط مرکز داده آسیاتک و در نهایت از دسترس خارج شدن سرویس‌ها و سایت‌هایی شد که در این مرکز نگهداری می‌شدند. در نهایت هم بعد از نزدیک به ۵ ساعت با ایجاد مسیر پشتیبان جدید از سمت شهرداری و مخابرات این مسیر قطع شده، متصل و به فعالیت خود ادامه داد. چند ساعت بعد از این قطعی، امروز (۲۱ تیر) سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در اطلاعیه‌ای که در سایت خود منتشر کرده، سرقت و تخریب بخشی از مسیر فیبرنوری را عامل قطع دسترسی به بخش قابل توجه‌ای از سایت‌ها و سرویس‌های داخلی اعلام کرده است.

یکی از انتقاد‌هایی که شب گذشته بسیاری از مدیران کسب‌وکارهای آنلاین نسبت به این اتفاق مطرح کردند، نداشتن مسیر پشتیبان فیبرنوری شهرداری بود. به دنبال این انتقاد هم سازمان فاوای شهرداری در اطلاعیه خود نوشته است که تهیه مسیر پشتیبان فیبرنوری بر عهده شرکت‌هاست نه شهرداری. در این زمینه در اطلاعیه سازمان فناوری شهرداری آمده است: «ایجاد مسیرهای پشتیبان برای ارتباطات مهم و حیاتی از موضوعاتی است که هر اپراتور و سرویس دهنده مرکز داده باید برای آن اقدام کند. با توجه به اینکه خدمات شهرداری در چارچوب واگذاری ظرفیت‌های مازاد و فقط در سطح زیرساخت‌های فیزیکی است و متقاضیان این ظرفیت‌های مازاد کاملاً از این موضوع مطلع‌اند، بنابراین پیش‌بینی مسیرهای جایگزین از طریق سایر اپراتورها بر عهده خود شرکت‌هاست.» سازمان فاوا تاکید کرده در این مورد شهرداری تهران صرفا درخواست یک لینک ارتباطی بین مراکز فوق را دریافت و آن را برقرار کرده ‌و این در حالی است که هیچ گاه درخواست دیگری مبنی بر مسیر پشتیبان از جانب شرکت آسیاتک ارسال نشده بود.

سازمان فاوا از ترمیم مسیر فیبرنوری قطع شده خبر داده و یادآور شده که این سازمان با تمام توان و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رفع مشکل آسیاتک اقدام کرده و توانسته در همان شب دسترسی به سایت‌ها را فراهم کند.

 

http://pvst.ir/88p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو