skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امکان احراز هویت سجام در شعب پست‌بانک فراهم شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۵ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

امکان احراز هویت سجام از امروز (۱۵ تیرماه) در شعب پست‌بانک فراهم شد و طی ۲ هفته آینده این امکان در تمامی باجه‌های روستایی فعال خواهد شد. با راه اندازی این سرویس امکان دسترسی تمامی افراد به احراز هویت سجام فراهم خواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات پست‌بانک در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: «۳۸۰ شعبه این بانک از امروز بحث احراز هویت سجام و دریافت کدبورسی را پیش می‌برند و در فاز دوم در باجه‌های روستایی سامانه احراز هویت را فعال می‌کنند تا مردم در دورترین نقاط هم بتوانند از این سامانه بهره‌مند شوند.»

پس از داغ شدن تب سرمایه‌گذاری در بورس و در نتیجه آن شلوغی دفاتر یپشخوان برای احراز هویت افراد و با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از کرونا پروژه احراز هویت دیجیتال در سامانه سجام کلید خود و به تبع آن برخی از بانک‌ها اقدام به اجرای زیرساخت‌هایی شدند تا بتوانند امکان احرازهویت سجام و کدبورسی را فراهم کنند در این میان پست بانک نیز با توجه به وظیفه‌اش که ارائه خدمات در تمامی نقاط کشور است امکان احراز هویت سجام را در تمامی شعب خود در سراسر کشور پیاده کرده است.

فرهاد بهمنی، معاون فناوری اطلاعات پست بانک در مورد رونمایی از سامانه احراز هویت سجام در شعب پست بانک به پیوست گفت: «بحث احراز هویت و ثبت‌نام در بورس پیشتر در دفاتر پیشخوان انجام می‌شد؛ اما با توجه به اینکه در روزهای اخیر حجم مراجعه مردم افزایش یافته و دفاتر پیشخوان پاسخگو مردم نیستند به همین خاطر برای کمک به دفاتر پیشخوان یکسری بانک‌ها به عرضه خدمات پرداختند و کد بورسی صادر می‌کنند.»

در فاز اول باجه‌های بانکی پست بانک به امکان احراز هویت مجهز شدند و در فاز بعدی دفاتر روستایی این بانک این سرویس را در اختیار تمامی افراد قرار خواهد داد

او ادامه داد: «پست بانک هم در دو بخش وارد حوزه احراز هویت سجام و صدور کد بورسی شده است. امروز سامانه احراز هویت سجام در شعب پست‌بانک رونمایی شد و ۳۸۰ شعبه پست‌بانک به بانک‌های ارائه‌دهنده کدبورسی پیوستند و اسامی آنها به لیست بانک‌ها در سایت شرکت سپرده‌گذاری اوراق و بهادر اضافه می‌شود.»

به گفته بهمنی تفاوتی که پست‌بانک با دیگر بانک‌ها دارد، بحث ارائه خدمات به روستاها و شهرهای دورافتاده است و به همین خاطر طی ۱۰ روز  تا دو هفته آینده در باجه‌های روستایی هم این سامانه ایجاد می‌شود تا مردم در دورترین نقاط هم بتوانند از این سامانه بهره‌مند شوند.

هم‌اکنون در حدود ۶ هزار باجه بانکی روستائی درسطح کشور فعال است و با راه‌اندازی سامانه احراز هویت سجام در این بانک، پیش‌بینی می‌شود ۹۵ درصد جمعیت روستائی کشور که به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند می‌توانند از این طریق به احراز هویت و دریافت کدبورسی نیز دسترسی داشته باشند.

پست بانک‌ علاوه بر ایجاد امکان احراز هویت سجام از طریق شعب پست بانک و باجه‌های روستایی، در فاز سوم امکان احراز هویت به صورت آنلاین را نیز فراهم می‌کند. بهمنی در این مورد گفت: «سپرده‌گذاری مرکزی با توجه به شرایط کرونا امکان احراز هویت به صورت آنلاین را فراهم کرده است. ما نیز بلافاصله پس از آنکه در باجه‌های روستایی سامانه را فعال کردیم همزمان پروسه پایلوت احراز هویت غیرحضوری را هم طی خواهیم کرد تا به مرحله اجرا برسد.»

سپرده گذاری مرکزی تقریبا از یک ماه پیش امکان احراز هویت آنلاین برای سجام را فراهم کرد همچنین با توجه به زیرساخت‌هایی که فراهم شده است هم‌اکنون امکان احراز هویت برای دریافت کدبورسی نیز فراهم شده است. زمانی که شورای عالی بورس راهکار احراز هویت دیجیتال را به رسمیت شناخت، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های بسیاری سعی کردند تا امکان احراز هویت به صورت آنلاین را فراهم کنند. سهامیاب، شبکه اجتماعی و اطلاع‌رسانی بازار بورس ایران،اردیبهشت‌ماه سال جاری راهکاری را برای احراز هویت دیجیتالی پیاده‌سازی کرد. شرکت دانش‌بنیان یوآیدی همچنین خردادماه دریافت کدبورسی در سجام را از طریق گوشی هوشمند فراهم کرد. این راهکار با راهبری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توسط یوآیدی در اپلیکیشن آپ پیاده‌سازی شد.

http://pvst.ir/87n
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  2 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو