skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

راهکار احراز هویت دیجیتال یوآیدی در روزهای آینده در اپلیکیشن آپ رونمایی می‌شود

تحریریه پیوست

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان یوآیدی اعلام کرد عملیات پیاده‌سازی احراز هویت دیجیتالی توسط ویدیوی سلفی به پایان رسیده و در حال نهایی‌سازی آن روی اپلیکیشن «آپ» از سوی شرکت آسان پرداخت هستند.

به گزارش پیوست، شرکت یوآیدی اوایل خردادماه از دریافت کد بورسی در سجام از طریق گوشی هوشمند خبر داد. با این قابلیتی که این شرکت فراهم کرده، کاربران با ضبط ویدئوی سلفی می‌توانند به صورت غیرحضوری احراز هویت شوند و کدبورسی خود را دریافت کنند.
حال نیما شمساپور، مدیرعامل شرکت یوآیدی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که راه‌اندازی این راهکار مراحل نهایی خود را در اپلیکیشن آپ طی می‌کند و در روزهای آینده از آن رونمایی خواهد شد.

شمساپور در مورد اینکه آیا این راهکار مورد تایید سجام و شورای عالی بورس است، گفت: «شورای عالی بورس راهکار احراز هویت دیجیتال را به رسمیت شناخته و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی همچنین بعد از انجام تست‌های گوناگون راهکار یوآیدی را پذیرفت. در واقع این راهکار با راهبری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توسط یوآیدی در اپلیکیشن آپ پیاده‌سازی می‌شود.»
به گفته مدیرعامل یوآیدی، کاربرانی که در آپ مراحل اولیه ثبت‌نام سجام را انجام می‌دهند، در مرحله بعد می‌توانند با گرفتن یک ویدئو سلفی از مراجعه به دفاتر پیشخوان بی‌نیاز شوند.

شورای عالی بورس راهکار احراز هویت دیجیتال یوآیدی را به رسمیت شناخته و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی همچنین بعد از انجام تست‌های گوناگون راهکار یوآیدی را پذیرفت
نیما شمساپور، مدیرعامل شرکت یوآیدی

او در پاسخ به این سوال که آیا احراز هویت کارگزاری‌ها توسط این راهکار امکان‌پذیر است، گفت: «با توجه به بحران کرونا، شرکت سپرده گذاری مرکزی دریافت کد بورسی با احراز هویت دیجیتالی را امکان‌پذیر کرد؛ اما حذف مراجعه حضوری برای کارگزاری‌ها نیاز به تأیید شورای عالی بورس دارد. یوآیدی آماده است که همانطور که زیرساخت لازم برای دریافت کدبورسی را غیرحضوری کرد، در صورت آمادگی رگولاتور فرآیند احراز هویت کارگزاری‌ها را هم به صورت غیرحضوری انجام دهد.»
شمساپور همچنین افزود: «در راهکار ارائه شده توسط یوآیدی تنها کاری که کاربر باید انجام دهد، این است که از امضای خود عکس و یک ویدیو پنج ثانیه هم از خودش بگیرد. در پشت این سامانه، ما عکس را از ثبت احوال می‌گیریم و با عکس کاربر مقایسه می‌کنیم. در واقع فرآیندی که در پیشخوان دولت طی می‌شود، ما به وسیله هوش مصنوعی به ساده‌ترین شکل انجام می‌دهیم.»

http://pvst.ir/82u

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو