skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بانک سپه این هفته به کربنکینگ داتین مهاجرت می‌کند

تحریریه پیوست

۱۵ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سامانه‌های بانک سپه روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه به صورت یکباره یا BigBang به روی سامانه بانکداری متمرکز امید مهاجرت می‌کنند در این فاز از پروژه دو بخش منابع و کارت به صورت کامل روی سامانه جدید منتقل خواهند شد.

به گزارش پیوست، اجرای پروژه مهاجرت کربنکینگ سپه از فروردین ماه ۹۸ با امضای قرارداد میان بانک سپه و داتین آغاز شد حال پس از گذشت دوره زمانی بیش از یک سال فاز اول مهاجرت کربنکینگ اواخر این هفته اجرایی می‌شود.

بانک سپه جزو بانک‌های بزرگ کشور است که با وجود حجم تراکنش بالایی که دارد اما تا کنون موفق به پیاده‌سازی کربنکینگ در زیرمجموعه خود نشده بود. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته فاز دوم مهاجرت کربنکینگ نیز اواخر شهریور ماه صورت می‌گیرد. فاز دوم مهاجرت به مهاجرت بخش تسهیلات و ارز این بانک روی سامانه متمرکز امید اختصاص خواهد داشت. در این صورت پروژه پیاده‌سازی و مهاجرت به کربنکینگ امید به پایان می‌رسد.

بانک سپه اعلام کرده است که خدمات الکترونیکی این بانک از ساعت ۱۲ روز پنج‌شنبه به مدت ۲۴ ساعت قطع خواهد بود این بانک در اطلاعیه‌ای که منتشر کرده پیش‌بینی کرده است که ممکن است کاربران در طول یک هفته با اختلال‌هایی مواجه شوند؛ این اختلال‌ها به دلیل مهاجرت سامانه‌های بانک سپه به سامانه کربنکینگ این بانک خواهد بود.

هم‌اکنون داتین به عنوان پیمانکار این طرح در حال انتقال دستگاه‌های خودپرداز این بانک به سوئیچ این شرکت است هومن مسگری؛ مدیر طرح استقرار و توسعه بانکداری متمرکز بانک سپه در داتین در توییتی ۱۴ تیرماه خود خبر از اتصال ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودپرداز این بانک به سوئیچ داتین داده‌است. او اعلام کرده است که تا پایان تیرماه کل ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودپرداز این بانک به سامانه بانکداری متمرکز امید متصل خواهند شد.

هومن مسگری؛ مدیر طرح استقرار و توسعه بانکداری متمرکز بانک سپه در داتین برنامه این شرکت برای انتقال عابربانک‌های سپه به سامانه امید را اعلام کرد.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی داتین روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ دستگاه خودپرداز بانک سپه به سوئیچ داتین متصل می‌شوند. این مهاجرت پس از موفقیت آمیز بودن مانورسوم تست آمادگی کربنکینگ بانک سپه صورت می‌گیرد. سومین مانور تست آمادگی کربنکینگ بانک سپه ۲۶ خرداد ماه سال جاری با موفقیت انجام شد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان تیرماه، به صورت عملیاتی زیر بار برود.

مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید پیش از این در پاسخ به این سوال پیوست که ‌با استقرار و مهاجرت به سامانه امید پیش‌بینی می‌کندی در هفته اول با چه میزان کاهش تراکنش یا اختلال در انجام تراکنش مواجه شوید گفت: «پیش از پیاده سازی این سامانه، با ارائه آموزش‌های لازم به کارمندان شعب، زمینه همراهی حداکثری کاربران با سامانه فراهم شده است. با توجه به نتایج تست‌ها و مانورهای انجام شده پیش‌بینی می‌کنیم در هفته نخست اجرا، با مشکلات جزئی مواجه شویم که راهکارهای لازم برای آن از پیش اندیشیده شده است و بنابراین در روز بهره برداری با ضریب اطمینان بیش از۹۰ درصدی، این پروژه بهره‌برداری خواهد رسید.»

http://pvst.ir/87m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو