skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سود ایران‌کیش نصف شد

سارا دلیریان نویسنده میهمان

۲۱ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

شرکت ایران‌کیش در مجمع عمومی سالانه خود به ازای هر سهم ۸۶ ریال سود تقسیم کرد تا به این ترتیب سهامداران این شرکت سودی تقریبا نصف سود سال گذشته دریافت کرده باشند.

به گزارش پیوست، در مجمع عمومی عادی سالانه ایران کیش که امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد) و با حضور بیش از ۷۹ درصد سهامداران این شرکت برگزار شد، سهامداران موافقت کردند تنها ۲۰درصد سود سالانه این شرکت میان سهامداران تقسیم شود و بدین ترتیب EPS این شرکت در سال گذشته ۸۶ ریال شد. این در حالی است که ایران کیش در پایان سال مالی ۹۷ به هر سهم خود ۱۶۵ ریال سود تخصیص داده بود و که ۳۸۵ ریال کمتر از سال مالی ۹۶ بود.

تخصیص این میزان از سود با اعتراض سهامداران خرد ایران کیش روبرو شد و حتی ناظر مجمع نیز با این عدد موافق نبود؛ اما سهامداران عمده ایران کیش تاکید داشتند که لازم است ۸۰ درصد سود سالانه شرکت، بابت هزینه‌های سال جاری، تقسیم نشود.

در مجمع امسال، پیمان طبری، مدیرعامل ایران‌کیش در گزارشی که به سهامداران این شرکت داد پیش‌بینی کرد که تعداد پایانه‌های نصب شده ایران کیش تا پایان سال مالی ۹۹ به یک میلیون و ۱۹۱ دستگاه و تعداد تراکنش‌های پردازش شده به بیش از ۳ میلیارد تراکنش می‌رسد که ۸۴ میلیون تراکنش از این تعداد  روی درگاه‌های اینترنتی ایران‌کیش انجام خواهد شد.

طبری گفت: «ارزش تراکنش‌های انجام شده روی کارتخوان‌های ایران‌کیش ۴ هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال و ارزش تراکنش‌های انجام شده و با نصب ۳ هزار صندوق فروشگاهی نیز بالغ بر ۱۱۵ میلیون تراکنش توسط این ابزارها پردازش شده است. علاوه بر این ایران‌کیش ۱۸ هزار ۵۰۰ موبایل‌پوز نیز در اختیار پذیرندگانش قرار داده که طی سال ۹۸ حدود ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار تراکنش با آنها انجام شده است.»

مدیرعامل ایران کیش، پرداختی در تشریح اهداف و برنامه‌های سال جاری هم گفت: «یکی از مهمترین دستاوردهای ما در سال گذشته، شرکت در مناقصه تعمیرات جایگاه‌های سوخت و عقد قرارداد با شرکت ملی نفت بوده که تاثیر مثبتی بر فعالیت‌های شرکت ایران کیش بر جای گذاشته است. همچنین توسعه آسان خرید، توسعه کارتخوان‌های اندرویدی، رونمایی از اپلیکیشن کیوپات در حوزه پرداخت با QR Code به سبک و سیاقی متفاوت و جدید و نیز تمرکز بر درآمدهای غیرشاپرکی از جمله مواردی است که برای سال 99 هدف‌گذاری شده است.»

طبری در مورد برنامه‌های ایران‌کیش در حوزه تعمیرات کارتخوان‌ها هم گفت: «تعمیر و نگهداری بیش از 200 هزار کارتخوان، تولید آداپتور، تولید برخی ماژول‌ها و مبدل‌های مورد نیاز، اورهال پایانه‌های مستعمل هم در حوزه تعمیرات و نگهداری هدف‌گذاری شده است.»

در بخش دیگری از این گزارش عملکرد، به کاهش ۲۰ درصدی میزان مصرف رول‌های کاغذی در دستگاه‌های کارتخوان ایران کیش نیز اشاره شد. البته طبری تائید کرد که کاهش بیشتری در خصوص مصرف کاغذ در پوزها مورد انتظار بوده که به دلایلی از جمله تعداد بالا و گسترش کارتخوان‌های این شرکت، این پیش‌بینی به طور کامل محقق نشد.

وی همچنین در خصوص برنامه‌های ایران کیش برای افزایش درآمد و سودآوری گفت: «به دنبال تغییراتی که به نظر می‌رسد در آینده نزدیک باید در خصوص تغییرات در کارمزدها منتظر آن باشیم، ایران کیش به دنبال ایجاد و توسعه درآمدهای غیرشاپرکی از طریق خدمات ارزش افزوده است و در سال جدید با تمرکز بیشتری در این مسیر حرکت خواهد کرد.»

http://pvst.ir/833

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو