skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سود سهام ایران کیش کاهش یافت

تحریریه پیوست

۲۵ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

میزان سود تقسیمی شرکت ایران کیش در مجمع امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
به گزارش پیوست در مجمع امروز ۱۶۵ ریال سود به هر سهم اختصاص یافت این موضوع هرچند با اعتراض سهامداران حقیقی روبرو شد؛ اما در نهایت به تصویب رسید. ایران کیش سال گذشته به هر سهم خود ۵۵۰ ریال سود داده بود.

در مجمع امروز اعلام شد شرکت ایران‌کیش به منظور افزایش سهم خود از بازار پرداخت آنلاین، معاونت جدیدی به نام کسب‌وکارهای نوین به چارت سازمانی خود افزوده است. این در حالی است که براساس گزارش اعلام شده در مجمع، ایران‌کیش بیشترین تعداد کارت‌خوان فروشگاهی منصوبه را در کشور دارد؛ اما با این وجود، به نظر می‌رسد سهامداران ارشد ایران کیش از مدل درآمدی این شرکت رضایت ندارند. براساس آنچه در مجمع فوق‌العاده اسفند ماه سال گذشته اعلام شد، افزایش سرمایه این شرکت صرف خرید دستگاه کارت‌خوان جدید خواهد شد؛ اما به نظر می‌رسد با تغییر مدیرعامل، استراتژی این شرکت نیز تغییر کرده است. فردای برگزاری مجمع فوق‌العاده ایران کیش صادق فرامرزی از سمت خود به عنوان مدیرعاملی این شرکت استعفا داد و از آن پس این شرکت توسط سرپرست اداره می‌شود.

در مجمع ایران‌کیش، پیمان منعم طبری، سرپرست ایران کیش در گزارشی اعلام کرد سهامداران و هیات مدیره این شرکت تأکید دارند درآمد ایران کیش و هزینه‌های این شرکت صرفاً در زمینه کارت‌خوان نباشد.

طبری تأکید کرد برنامه این شرکت در سال جدید خرید ۵۰ هزار دستگاه کارت‌خوان است که بیشتر این دستگاه‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار نصب می‌شوند. این در حالی است که در مجمع فوق‌العاده اسفند ماه سال گذشته، صادق فرامرزی، مدیرعامل سابق ایران کیش اعلام کرده بود افزایش سرمایه ۶۰ میلیارد تومانی، صرف خرید ۱۲۹ هزار و ۲۵۰ دستگاه POS جدید خواهد شد.

همچنین سرپرست ایران کیش اعلام کرد هزینه تأمین رول دستگاه‌های کارت‌خوان به نسبت سال گذشته ۳ برابر و تأمین دستگاه کارت‌خوان ۱.۵ تا ۲ برابر شده است که این شرکت برای کنترل بخشی از هزینه‌ها، اندازه رسید صادره برای هر خرید را از ۱۰ سانتی‌متر به ۵ سانتی‌متر رسانده است.

در مراسم امروز، اصغر اطمینان، معاون مالی ایران کیش هم اعلام کرد هر دستگاه کارت‌خوان ایران‌کیش در ماه به صورت متوسط ۲۰۰ تراکنش دارد که ارزش هر کدام به صورت میانگین، ۱۳۰ تومان است. بدین ترتیب می‌توان گفت میزان اثربخشی دستگاه‌های ایران‌کیش از متوسط صنعت، کمتر است. این موضوع را می‌توان در میزان رشد سود عملیاتی این شرکت نیز مشاهده کرد که نسبت به سال گذشته تنها ۳ درصد رشد داشته است.

 

http://pvst.ir/5zi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو