skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

نخستین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیوئی برگزار می‌شود

تحریریه پیوست

۱۸ آذر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

نخستین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیوئی با هدف انتقال تجربه متخصصان و بازی‌سازان و معرفی بازی‌های برتر منتشر شده در یک سال اخیر (از ۱۵ دی ماه سال گذشته تا ۱۵ دی ماه سال جاری) برگزار می‌شود.

علی فخار، هم‌بنیانگذار و دبیر این جشنواره در گفت‌وگو با پیوست هدف از برگزاری این جشنواره را انتقال تجربه و جای خالی چنین رویدادی در حوزه بازی اعلام کرد و گفت: «جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیوئی یا VIGMA در حقیقت یک رویداد یک روزه است که جشنواره بخشی از آن است. ما تا به حال رویدادی به این صورت در حوزه بازی نداشتیم. البته کارگاه‌ها و کنفرانس‌های چند ساعته در این حوزه برگزار می‌شود اما رویدادی که ساختاریافته‌تر باشد، تاکنون برگزار نکرده‌ا‌یم.»

او ادامه داد: «این رویداد قرار است با تمام رویدادهایی که تاکنون برگزار شده است، متفاوت باشد. ما قصد داریم بستری باشیم تا مانند رویدادهای بازی‌ که در کشورهای دیگر برگزار می‌شود، تریلر بازی‌هایی که در حال ساخت است، هم پخش شود و بازی‌ساز بازی خود را معرفی کند.»

 فخار همچنین بیان کرد: «همچنین تصمیم داریم در این رویداده یک‌روزه ۶ تا ۷ سخنرانی، ۲ پنل و در پایان هم اختتامیه و اهدای جوایز داشته باشیم تا به این صورت افراد متخصص و منتقد تجربیات خود را با افراد علاقمند به اشتراک بگذارند.» 

به گفته فخار این جشنواره با مشارکت رسانه‌های تخصصی بازی و منتقدان و حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود و قرار است بازی‌های منتشر شده در بازه زمانی ۱۵ دی‌ماه سال گذشته تا ۱۵ دی‌ماه سال جاری مورد داوری قرار بگیرد. او همچنین تاکید کرد: «بخشی از رسانه‌های تخصصی در تیم اجرایی حضور دارند و حدود ۱۶ تا ۱۷ داور هم داریم و سعی کردیم تا تمام افراد شناخته شده در حوزه خبرنگاری بازی و منتقد بازی را برای داوری گردهم آوریم.»

فخار تاکید کرد که بازی‌های ارسالی باید کامل منتشر شده باشند و نسخه دمو یا soft launch  قابل قبول نیست اما محدودیت پلتفرمی وجود ندارد.

براساس گفته‌های فخار برای داوری بازی‌ها ۸ بخش را در نظر گرفته‌اند. او در این مورد توضیح داد: «این ۸ بخش شامل بهترین بازی سال، بهترین بازی در جریان، بهترین طراحی بازی، بهترین داستان و روایت، بهترین کارگردانی هنری، بهترین موسیقی و صدا، خلاقانه‌ترین بازی و موردانتظارترین بازی است. یک تندیس طلائی خواهیم داشت که به برترین بازی سال تعلق می‌گیرد.»

فخار در پاسخ به این سوال که به غیر از تندیس چه جوایز دیگری برای برترین‌ها  در نظر گرفته‌اند، بیان کرد: «جایزه نقدی نداریم. اما به احتمال زیاد به غیر از تندیس جایزه‌های غیر نقدی هم به بازی‌های برتر اهدا می‌شود. مذاکراتی را با شرکت‌های سرویس‌دهنده‌  آغاز کردیم تا در کنار تندیس به بازی‌های برتر امکاناتی را عرضه کنند. روند مذاکراتمان مثبت بود. البته اگر شرکتی در این زمینه علاقه به همکاری دارد، ما استقبال می‌کنیم.»

به گفته دبیر جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیوئی از چهارشنبه ۲۰ آذرماه علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت https://vigmawards.com آثار خود را ارسال کنند. او همچنین بیان کرد: «براساس زمان‌بندی ما افراد متقاضی تا ۱۵ دی ماه مهلت دارند آثار خود را ارسال کنند. از ۲۰ دی ماه داوری‌ها آغاز می‌شود. افراد همچنین می‌توانند ۵ بهمن برای شرکت در جشنواره ثبت‌نام کنند. این رویداد ۱۵ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.»

فخار در صحبت‌های خود به برنامه‌های سال آینده این جشنواره اشاره کرد و گفت: «تصمیم داریم اگر جشنواره امسال به خوبی پیش رفت برای سال‌های آتی بخش بین‌الملل را نیز به این جشنواره بیافزاییم تا بازی‌های منطقه هم در جشنواره شرکت کنند.»

http://pvst.ir/6y7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو