skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

هشدار جهانی برای ضدعفونی کردن غیر اصولی کارتخوان‌ها

تحریریه پیوست

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

انجمن بین‌المللی PCI به عنوان متولی تدوین استانداردهای امنیت صنعت پرداخت الکترونیکی، از دارندگان دستگاه‌های کارتخوان خواسته که هنگام ضدعفونی کردن دستگاه‌ها مراقب نفوذ آب و مواد ضدعفونی به داخل دستگاه باشند.

به گزارش روابط عمومی شاپرک، این انجمن اعلام کرده که بسیاری از دستگاه‌های کارتخوان نسبت به نفوذ مایعات به درون دستگاه مقاوم نبوده و این امر ممکن است به خرابی دستگاه منجر شود. این انجمن از دارندگان دستگاه‌های کارتخوان خواسته تا برای ضدعفونی دستگاه و پاکسازی صفحه کلید و دیگر اجزای دستگاه حتما به دفترچه راهنمای نگهداری کارتخوان یا وب‌بسایت شرکت تولید کننده مراجعه کنند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری ازدارندگان تجهیزات کارتخوان و POS اقدام به ضدعفونی دستگا‌ه‌های خود کرده‌اند که به نظر می‌رسد این میزان ضدعفونی گسترده موجب آسیب به دستگاه شده است. این اتفاق نه فقط در ایران بلکه در کشورهای دیگر نیز افتاده و همین امر موجب شده تا انجمن بین‌المللی PCI اقدام به صدور اطلاعیه ای در خصوص نحوه ضدعفونی کردن دستگاه‌ها کند.

این انجمن در اطلاعیه خود پذیرندگان را از نصب پلاستیک روی کارتخوان یا قرار دادن کارتخوان در یک محفظه به منظور ضدعفونی کردن آن نیز برحذر داشته است.

انجمن PCI اعلام کرده از آنجایی که برخی از پذیرندگان ممکن است به تصور پیشگیری از آلوده شدن کارتخوان، صفحه کلید یا همه دستگاه را با لایه‌های اضافی پوشانده یا در محفظه‌های خاصی قرار دهند، انجمن این روش را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کند، زیرا دستگاه کارتخوان باید بدون هیچ شی یا ابزار اضافی، مستقیماً در دسترس دارنده کارت باشد. پوشاندن بخشی از دستگاه یا همه آن، ریسک‌های دیگری از جمله احتمال نصب انواع اسکیمر را به دنبال خواهد داشت. از این رو تأکید می‌شود دارندگان کارتخوان از این کار اجتناب کرده و در عوض، به صورت دوره‌ای اقدام به ضدعفونی کردن کارتخوان به روش صحیح کنند.

http://pvst.ir/7x9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو