skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

فضای‌ذخیره‌سازی ابرآروان تا پایان اردیبهشت‌ ماه رایگان است

تحریریه پیوست

۱۸ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ابر آروان، پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات ابری به‌منظور حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد که به خاطر شیوع ویروس کرونا صدمات جدی دید‌ه‌اند، استفاده از فضای‌ذخیره‌سازی ابری و پلتفرم ابری آروان را تا پایان اردیبهشت‌ ماه رایگان اعلام کرد. ابر آروان همچنین بازه‌ رایگان محصول CDN را تا ۲.۵ برابر افزایش داد و ویژگی‌های جدیدی به سطح رایگان محصولات امنیت ابری خود اضافه کرد.

به گزارش روابط‌عمومی ابر آروان، در واقع بازه‌ رایگان محصول شبکه‌ توزیع محتوا یا CDN ابر آروان با افزایش ۲.۵ برابری از ابتدای اردیبهشت ۱۳۹۹، در اختیار وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین خواهد بود. به‌واسطه‌ این تغییر، مشتریانی که می‌توانند از بازه‌ رایگان این محصول استفاده کنند، افزایش می‌یابند و مشتریانی که سطح مصرف‌شان بیش از این میزان است، مبلغ کم‌تری نسبت به گذشته پرداخت خواهند کرد.

سقف بازه‌ی رایگان  CDN ابر آروان تا پیش از این، یک میلیون درخواست و ۲۰ گیگابایت بود که این میزان تا ۵۰ گیگابایت افزایش می‌یابد. به گزارش ابر آروان علاوه‌بر امکانات سال قبل، امکاناتی هم‌چون DNSSEC، لاگ فورواردینگ، CDN Apps و گزارش وضعیت پاسخ‌گویی سرور نیز به این محصول افزوده شده است.

هم‌چنین سطح رایگان امنیت ابری آروان تا پیش از این تنها شامل مقابله با حملات DDoS پایه بود که در طرح جدید ابر آروان، دیواره آتش تا تعریف ۵ قانون به‌ رایگان در اختیار کاربران است.

شیوع ویروس کرونا استفاده از بسترهای ویدیویی آنلاین را افزایش داده است، به همین دلیل هم ضرورت و حجم درخواست استفاده از این دسته محصولات، باعث شده تا ابر آروان در سال جدید هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای این دسته محصول انجام ندهد. هم‌چنین استفاده از پلتفرم ویدیو ابر آروان تا ۱۰ گیگابایت، رایگان است.

پیش از این، در اسفند ماه، ابر آروان محصولات این حوزه را به‌رایگان در اختیار کسب‌وکارهایی قرار داده بود که از این بستر برای سرویس‌دهی مضاعف در دوران کرونا استفاده می‌کردند و استفاده‌ی رایگان از این محصولات را تا پایان فروردین نیز تمدید کرده است.

افزایش قیمت خدمات عمومی

در برابر این اقدامات برای تسهیل فعالیت کسب‌وکارهای مختلف اما ابرآروان تصمیم گرفته تا قیمت خدمات عمومی خود را افزایش دهد. آنطور که در خبر روابط‌عمومی این شرکت اعلام شده، ابرآروان در ۴ سال گذشته روی خدمات عمومی خود هیچ افزایش قیمتی نداشته بنابراین قصد دارد با توجه به رشد سه برابری قیمت ارز در سال گذشته، افزایش قیمت را اعمال کند.

پویا پیرحسینلو، ناخدای اجرایی ابر آروان، در مورد این افزایش قیمت گفت: «این تصمیم از موقعیت دشوار کشور متاثر شد. ما در اصلاح قیمت‌ها تلاش کردیم تا به سهم خود، خدمات رایگان خود را گسترش داده و در هر دسته‌ی محصول و سرویس، بخشی از سرویس‌های پر استفاده مشتریان تا جای ممکن بدون افزایش قیمت باقی بماند. ما همچنان بر مسیر پیشین خود گام بر می‌داریم و فکر می‌کنیم باید با حمایت از کسب‌وکارهای خرد، افزایش قیمت‌ها را تنها محدود به بخش مشتریان بزرگ و سازمانی نمود.»

پیرحسینلو هم‌چنین به افزایش پیوسته هزینه‌های تامین سخت‌افزار و دشواری‌های تامین آن در وضعیت جهانی اشاره کرد و گفت: «در مورد هزینه‌های این محصول هم تلاش کردیم، با وجود افزایش قیمت، هم‌چنان استفاده از سرویس‌های ابر آروان اقتصادی‌تر از سایر سرویس‌دهندگان این محصول باشد.»

به گفته‌ ابر آروان، زیرساخت پردازشی این شرکت که در حال‌حاضر در سه دیتاسنتر مختلف در داخل و خارج از کشور عرضه می‌شود، هم‌چنان ۳۲ تا ۶۳ درصد از خدمات سرویس‌دهندگان شناخته‌شده‌ خارجی ارزان‌تر است.

http://pvst.ir/7qq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو