skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

چگونه خریدهای منزل را به رانندگان تاکسی‌ های اینترنتی بسپاریم

راه اندازی خدمات جدید تاکسی‌های اینترنتی برای خرید نیازهای شهروندان خانه‌نشین

تحریریه پیوست

۱۸ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاکسی اینترنتی تپسی برای همراهی با شهروندان به منظور ماندن آنها در خانه‌ ها، سرویس جدید «همیار تپسی» را به اپلیکیشن خود اضافه کرده که به کاربران امکان خرید کالاها توسط رانندگان تپسی را می‌دهد و شهروندان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن تپ‌سی پس از درخواست خودرو لیست خرید خود را در اختیار راننده قرار دهند. از سوی دیگر اسنپ نیز اعلام کرده قرار است به زودی سرویس «کارباکس» را راه‌اندازی کند که وظیفه حمل بسته‌های متوسط که بزرگتر از موتور و کوچک‌تر از وانت است را بر عهده بگیرد.

به گزارش پیوست، شرکت‌های تاکسی اینترنتی در دو اقدام جداگانه از راه‌اندازی سرویس‌هایی خبر دادند که می‌تواند در این روزهای خانه‌نشینی به شهروندان کمک کند تا کمتر از خانه خارج شوند. این سرویس‌ها علاوه بر اینکه به شهروندان برای خروج کمتر از خانه کمک می‌کند، می‌تواند منبع درآمد جدیدی هم برای رانندگان تاکسی های اینترنتی باشد.

طبق اعلام تپ‌سی، این شرکت سرویس جدیدی به نام همیار تپسی را راه‌اندازی کرده و شهروندان می‌توانند مانند درخواست خودرو، پس از انتخاب گزینه «درخواست همیار تپسی» با مشخص کردن مبدا خرید و مقصد خود (خانه)، لیست خریدشان را در اختیار سفیر تپسی قرار دهند تا به جای آنها خرید کرده و کالاهای خریداری شده را به آنها تحویل دهد.

سرویس «همیار تپسی» در مرحله نخست به صورت آزمایشی در تهران راه‌اندازی شده و تپسی اعلام کرده با استفاده از این سرویس در صورتی که شهروندان نیاز به حمل بسته یا کالایی از جایی به جای دیگر دارند مجبور نیستند از خانه بیرون بیایند.

از سوی دیگر این اقدام به افزایش درآمد سفیران تپسی در شرایطی که به دلیل کاهش ترددهای شهری، بخشی از درآمد خود را از دست داده‌ و با مشکلات مالی روبه‌رو شده‌اند نیز کمک می‌کند.

سرویس کارباکس اسنپ راه‌اندازی می‌شود

شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده از رانندگان ناوگان سرویس خودرو برای انجام بهینه درخواست‌های جابه‌جایی بسته استفاده می‌کند. به گفته روابط عمومی اسنپ، با توجه به این‌که این امکان قبلا ممنوع بود و رانندگان سرویس خودرو اجازه نداشتند درخواست‌های جابه‌جایی بسته را قبول کنند، حالا به دلیل شرایط پیش‌آمده به صورت موقت به سایر سرویس‌های این سامانه مانند اسنپ‌باکس، اسنپ‌فود و اسنپ‌مارکت در جابه‌جایی بسته کمک می‌کنند.

این در حالی است که ابتدای فروردین ماه امسال معاون اقتصادی رئیس جمهوری طی نامه‌ای از وزیر کشور درخواست کرد امکانی فراهم شود تا ظرفیت ناوگان حمل مسافر شهری شامل تاکسیرانی شهری و ناوگان ذیل شرکت‌های مسافربر اینترنتی برای حمل کالا بکارگرفته شود.

از سوی دیگر شرکت اسنپ قصد دارد سرویس ویژه‌ای با عنوان سرویس «کارباکس» راه‌اندازی کند و با فعال شدن این سرویس کابران می‌توانند برای ارسال بسته‌های سایز متوسط (بزرگتر از موتور و کوچکتر از وانت) و همچنین بسته‌هایی که در صورت حمل با موتور ممکن است آسیب ببینند، از این سرویس استفاده کنند. اما تا راه‌‌اندازی این سرویس، بنا بر این است که رانندگان ناوگان اسنپ علاوه بر درخواست سفر مسافران، درخواست‌های جابه‌جایی بسته را هم قبول کنند.

 

http://pvst.ir/7qn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو