skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تاکسی‌های اینترنتی موقتا اجازه حمل بار گرفتند

تحریریه پیوست

۱ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اجازه حمل بار و کالا و ارسال مرسولات پستی برای تاکسی‌های اینترنتی و همچنین تاکسی‌های مسافری و ناوگان درون شهری به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت موقت از سوی وزارت کشور صادر شد.

به گزارش پیوست، معاون اقتصادی رئیس جمهوری طی نامه‌ای از وزیر کشور درخواست کرد امکانی فراهم شود تا ظرفیت ناوگان حمل مسافر شهری شامل تاکسیرانی شهری و ناوگان ذیل شرکت‌های مسافربر اینترنتی برای حمل کالا بکارگرفته شود. این مجوز که به دلیل برگزاری جشنوراه بهاره مجازی و با توجه به افزایش خریدهای اینترنتی صادر شد فعلا پابرجا خواهد ماند.

نامه محمد نهاوندیان به رحمانی فضلی برای استفاده از ظرفیت ناوگان حمل مسافر درون شهری برای حمل بار

همچنین رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز طی نامه‌ای به معاون وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده با توجه به کاهش تقاضا در بخش جابجایی مسافر شهری و ضرورت جلوگیری از تردد شهروندان در سطح شهر استفاده از ظرفیت ناوگان حمل مسافر شهری شامل  ناوگان تاکسیرانی شهری و همچنین شرکتهای مسافربر اینترنتی با رعایت نکات بهداشتی مجاز خواهد بود.

اجازه حمل بار توسط ناوگان درون شهری از سوی سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها

پس از گسترش ویروس کرونا در سطح شهر و همچنین تقاضا از مردم برای ماندن در خانه  میزان سفرهای شهری و درخواست تاکسی اینترنتی از یک سو با کاهش چشمگیری مواجه شد، از سوی دیگر تقاضا برای خرید اینترنتی و ارسال کالا افزایش یافت؛ همین امر موجب شد تا در یک بخش ازدیاد وسایل حمل و نقل حس شود و بخشی دیگر با کمبود منابع برای ارسال کالا مواجه شوند. حالا همین روند باعث شده تا به صورت موقت به تاکسی‌های اینترنتی و ناوگان تاکسی درون شهری اجازه داده شود تا به حمل کالا و مرسولات فروشگاه‌های اینترنتی با حفظ ملزومات بهداشتی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت اقدام کنند.

هر چند این تصمیم به دلیل برگزاری جشنواره فروش بهاره اتخاذ شده؛ اما موجب شد تا حدودی مانع کم شدن درآمد رانندگان تاکسی‌های دورن شهری و تاکسی‌های اینترنتی شود. از سویی معضل حمل بار را نیز تا حدودی جبران کند. مقرر شده است این اجازه تا پایان گرفتن شرایط کنونی کشور و ریشه کنی کرونا و نیاز مردم به خرید اینترنتی ادامه داشته باشد.

همچنین معاون اقتصادی ریاست جمهوری از وزیر راه و شهرسازی نیز درخواست کرده تا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز همکاری لازم را برای جابه‌جایی محموله‌های مرتبط با خریدهای اینترنتی را انجام دهد و از اعمال هر گونه محدودیتی در حمل بار بین شهری برای این محموله‌ها خودداری شود تا هیچ‌گونه اختلالی در ردوند فعالیت فروش‌های اینترنتی و دریافت محموله‌ها توسط خریدان پیش نیاید.

http://pvst.ir/7nv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو