skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

هک اینماد از سوی رئیس مرکز تجارت‌الکترونیکی تکذیب شد+ به‌روزرسانی

تحریریه پیوست

۱۴ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هک سایت نماد اعتماد الکترونیکی را رد و اعلام کرد اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های مجازی با اطلاعات واقعی سایت نماد تطابق ندارد.

به گزارش پیوست، عصر روز سیزدهم فروردین تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که خبر از نشت اطلاعات از سایت نماد اعتماد الکترونیکی می‌داد؛ اما علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به پیوست گفت :«برای ما مشخص شده است که این اطلاعات صحت ندارند و هیچکدام از اطلاعاتی که روی این تصاویر منتشر شده با نمادهای صادر شده تطابق ندارد.» او اعلام کرد که به زودی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این خصوص اطلاعیه‌ای رسمی صادر خواهد کرد.»

تصویر منتشر شده در شبکه‌ اجتماعی توییتر که ادعا می‌شود اطلاعات کاربران نماد اعتماد الکترونیکی است

علی رهبری همچنین اعلام کرد :«بررسی‌های اولیه تصاویر منتشر شده نشان دهنده آن است که فقط اطلاعاتی منتشر شده که مشخص می‌کنند چه سایتی نماد دارد یا چه سایتی نمادش تعلیق شده است، این درحالی‌است که تمامی این اطلاعات روی سایت نماد در دسترس است و تمامی بازدید کنندگان سایت نماد اعتماد الکترونیکی به سادگی به این اطلاعات دسترسی دارند.»

رهبری ادامه داد: «همچنین بررسی‌های تکمیلی کارشناسان نماد اعتماد الکترونیکی مشخص کرده است که اطلاعات ارائه شده در تصویر که نشان می‌دهد چه سایتی نماد دارد و نماد چه سایتی تعلیق شده است با اطلاعات نماد تطابق ندارند.»

خبر نشت اطلاعات کاربران تلگرام و سیب‌اپ طی روزهای گذشته حساسیت کاربران را نسبت به امنیت داده‌هایشان افزایش داده است. طی دو روز گذشته خبر نشت اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام و همچنین نشت اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

به نظر می‌رسد در سال‌جاری یکی از دغدغه‌های اصلی سرویس‌دهندگان در فضای مجازی حفظ و امنیت داده‌های کاربرانشان باشد.

بیانیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

صبح پنج‌شنبه ۱۴ فروردین ماه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با انتشار بیانیه‌ای روی سایت خود نشت هر گونه اطلاعات را از روی سایت اینماد تکذیب کرد و اعلام کرده است سامانه نماد اعتماد الکترونیکی امن است. در این اطلاعیه آمده است: «تصویر منتشر شده در خصوص استخراج اطلاعات از سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، مرتبط به این سامانه نیست. اطلاعاتی که در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی نگهداری می‌شوند مشتمل بر دو دسته هستند دسته اول اطلاعاتی است که عموم مردم به آن دسترسی دارند و در پروفایل نماد کسب و کارها و استعلامات سامانه وجود داشته و به صورت عمومی منتشر شده و به‌راحتی از طریق وب‌سایت نماد قابل دسترس است و دسته دوم اطلاعات طبقه‌بندی شده از کسب و کارها مانند مدارک و اطلاعات شخصی مالک کسب و کار است که به‌صورت طبقه‌بندی شده نگهداری می‌شود و نحوه نگهداری این اطلاعات امکان دستیابی به آنها از طریق ابزارهای هک را نمی‌دهد. ضمنا به اطلاع می‌رساند اطلاعات منتشر شده در تصویر با اطلاعات داخل سامانه نماد اعتماد الکترونیکی تطابق ندارد و به نظر می‌رسد متعلق به سایت دیگری است.»

http://pvst.ir/7pu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو