skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

ماهنامه پیوست – شماره 70- مرداد 1398

تحریریه پیوست

۹ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

شما هم بی‌شک یکی از کاربران اینترنت هستید، اما اینترنت ثابت یا همراه؟ بیشتر از اینترنت گوشی خود استفاده می‌کنید یا از اینترنت منزل و محل کار؟ اگر این سوال را تقریبا 3 یا 4 سال پیش از کسی می‌پرسیدید بی‌شک همه پاسخشان یکسان بود. همه از اینترنت ثابت منزل یا محل کارشان استفاده می‌کردند و کمتر کسی پیدا می‌شد که به صورت مرتب از اینترنت همراهش استفاده کند. اما در یک دوره زمانی تقریبا 4 ساله ورق برگشت و اینترنت همراه توسعه یافت و قیمت و کیفیتش به صرفه‌تر از اینترنت ثابت شد.

حال این سوال مطرح شده که در شرایطی که در سایر کشورهای جهان اینترنت ثابت جایگاه خود را دارد چرا در ایران جایگاه خود را از دست داده بسیاری از مدیران و فعالان این بخش پایین نگه داشتن تعرفه اینترنت را دلیل آن می‌دانند.

پرونده اصلی شماره 70 ماهنامه پیوست به همین موضوع پرداخته است. در این پرونده میزگردی با حضور 4 شرکت‌ اینترنتی اصلی بازار با حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز برگزار شده که در آن طرفین بر لزوم بازنگری در تغییر تعرفه‌ها و همچنین سرمایه‌گذاری جدی در حوزه اینترنت ثابت تاکید کرده‌اند.

بخش خدمت و تجارت این شماره از ماهنامه نیز به صورت ویژه به موضوع سامانه جامع تجارت الکترونیکی و ایجاد پنجره واحد تجاری و اختلاف‌های مختلف در این زمینه با گمرک پرداخته است. دراین پرونده علاوه بر گزارش‌های تحلیلی، مصاحبه‌‌ای هم با رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منتشر شده است.
شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 70 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده و قابل دسترس است.

http://pvst.ir/759
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو