skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۳ خرداد ۱۴۰۳

تحریریه پیوست

۸ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سلامت الکترونیکی و موضوعات پیرامونی آن که از چندین دهه پیش در ایران مطرح شده‌اند و هنوز به نقطه نهایی نرسیده‌اند، موضوع پرونده شماره خرداد ماه پیوست هستند که با تیتر «مقاومت در برابر بیماری» روی جلد آمده است.

در پرونده این شماره، علاوه بر گزارش‌های متعدد، گفت‌وگوهایی با رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و دبیر کمیسیون سلامت دیجیتالی نصر تهران گنجانده شده است.

در فرم گزارش ماه، پس از صفحات مرور اخبار، ظهور شرکت‌های جدید فعال در زمینه سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding) و دو گزارش دیگر آمده است.

در فرم ناداستان، ابتدا با فاطمه جعفری بنیانگذار سهام‌یاب گفت‌وگو شده است و پس از آن شرکت تکنوتجارت و استارت‌آپ پزشکت معرفی شده‌اند.

در فرم خدمت و تجارت، ابتدا روندی که دولت الکترونیکی در ایران طی کرده، بررسی شده است و پس از آن میزگردی در حوزه نوآوری بانکی با حضور برخی مدیران دولتی و خصوصی این بخش برگزار شده است.

بخش رمز ارز، امنیت پلتفرم‌های دادوستد رمزارز داخلی را بررسی کرده و پس از آن به انحصار صرافی‌های ایرانی در پی افزایش تحریم‌های خارجی نگاهی انداخته است. معرفی بلاکچین BBVA و موضوع سامورایی ولت از دیگر مطالب این شماره هستند.

ممنوعیت قراردادهای «منع رقابت» در آمریکا و وضعیت حقوقی آن در ایران، موضوع اولین گزارش فرم حقوق فناوری است. هوش مصنوعی و مسئولیت موضوع ششمین مطلب از سلسله مطالب مرتبط با حقوق هوش مصنوعی است و پس از آن ضمانت در قراردادهای نرم‌افزاری بررسی شده است.

«روایت در عصر فناوری» نیز موضوع پرونده فرم جهان است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۳ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+ نسخه متنی شماره ۱۲۳ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/i11

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو