skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بازی ایرانی ۴ جایزه رقابت بازی‌های موبایلی خاورمیانه را دریافت کرد

تحریریه پیوست

۱۸ آبان ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

بازی موبایلی « SHADOW of NAUGHT » موفق به کسب جایزه در رقابت‌های بین‌المللی بازی‌های موبایلی IMGA حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا در ۴ عنوان «بهترین داستان»، «تعالی در داستان‌پردازی »، «معنادارترین بازی » و «جایزه بزرگ» شد. به گفته سازندگان این بازی، برای نخستین‌بار است که یک بازی در این رقابت‌ها ۴ جایزه همزمان دریافت می‌کند. 

پیش از این نیز مدیرعامل استودیو کاریزما در گفت‌وگو با پیوست خبر از کسب جایزه بهترین بازی چند نفره برای بازی«شاه‌دزد» در رقابت‌های بین‌المللی بازی‌های موبایلی IMGA حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا را داده بود.

به گزارش پیوست، بازی ایرانی «SHADOW OF NAUGHT» یک بازی داستان‌محور در سبک ماجرایی است که توسط تیم «طاووس» برای پلتفرم‌های اندروید و ios تولید شده است و قرار است به زودی در بازار ایران و کشورهای خارجی منتشر می‌شود. 

 حسن متقی گلشن، سرپرست تیم طاووس در مورد این بازی و شرکت در رویداد IMGA به پیوست گفت: «این بازی در تیم ما به نام «سایه» معروف است و سال گذشته سناریو آن را در ۴ فصل نوشتیم. برای شرکت در رویداد IMGA  نیز نسخه ابتدایی از سناریو اول سایه تحت عنوان SHADOW OF NAUGHT را تولید و به این رقابت‌ها ارسال کردیم و با استقبال خیلی خوبی روبرو شد.»

او ادامه داد: «این بازی در این رویداد در ۴ بخش «بهترین داستان»، «تعالی در داستان‌پردازی»، «معنادارترین بازی» و «جایزه بزرگ» جوایزی دریافت کرد و  نخستین بار بود که یک بازی در این رقابت‌ها همزمان ۴ جایزه کسب می‌کند.»

 او همچنین اعلام می‌کند که در قدم اول تمرکز آنها برای انتشار این بازی در بازارهای بین‌الملی است نه بازار داخلی. گلشن دراین مورد توضیح می‌دهد: «درحال حاضر تمرکز و اولویت ما گفت‌وگو با ناشران خارجی است. گفت‌‌وگوهای خوبی صورت گرفته است، اما هنوز منجر به عقد قرارداد نشده است. پس از انتشار در بازار خارجی، نسخه فارسی آن را در کافه بازارمنتشر می‌کنیم.»

گلشن از عدم علاقه ناشران داخلی برای انتشار این بازی اشاره می‌کند و افزود: « با ناشران داخلی صحبت کردیم. اما چون بازی ما خلاقانه است و شبیه آن در بازار ایران وجود ندارد. به همین‌خاطر علاقه‌ای برای همکاری نشان ندادند. اما ناشران خارجی با ما همکاری می‌کنند. چون سبک چنین بازی در بازارشان موجود است و با بازی آشنا هستند و می‌دانند که از این بازی می‌توان به موفقیت اقتصادی هم رسید.»

سرپرست تیم طاووس همچنین در مورد تاثیر تحریم‌ها بر روند گفت‌وگو‌یشان با ناشران خارجی گفت: «بعضی از ناشران خارجی روی این موضوع حساس هستند و نمی‌خواهند به دردسر دچار شوند. برای همین وقتی می‌فهمند که تیم ما ایرانی است، مذاکره نمی‌کنند. ولی برخی دیگر حساس نیستند و حاضر هستند تا با ما قرارداد ببندند.»

به گفته گلشن مسائل حقوقی، تحریم‌ها و ممنوعیت نقل و انتقال مالی بین کشورها باعث شده تا آنها با واسط با ناشران خارجی مذاکره کنند.  

براساس گفته‌های گلشن هم‌اکنون تیم طاووس با بازی SHADOW OF NAUGHT در رویداد IGF سانفرانسیسکو نیز شرکت کرده است که اختتامیه آن دی ماه سال جاری است.

http://pvst.ir/6q0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو