skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

راه‌اندازی آزمایشگاه فین‌تک در دانشگاه امیرکبیر

تحریریه پیوست

۲۸ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

آزمایشگاه فین‌تک با هدف ارائه سندباکس بانکی به کسب‌وکارهای نوپا از سوی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد. هدف از راه‌اندازی آزمایشگاه فین‌تک ارائه تمامی خدمات موردنیاز به کسب‌وکارها بدون نیاز به ثبت شرکت از سوی آنان است.

به گزارش پیوست، آرین افشار مدیر فینوا در مراسم افتتاح این آزمایشگاه گفت: «این آزمایشگاه با هدف ارائه خدماتی از جمله فضای استقرار، آموزش و زیرساخت‌های نوین مبتنی بر فناوری‌های مالی به دانشجویان و با تمرکز بر حوزه‌های فین‌تک، بلاک‌چین، هوش تجاری، سرویس‌های تجزیه و تحلیل، هوش مصنوعی و سرویس‌های ابری راه‌اندازی شده است.»

به گفته او راه‌اندازی آزمایشگاه فین‌تک یکی از برنامه‌های توسعه‌ خدمات مرکز نوآفرینی فردا (فینووا) برای ایجاد ارتباط مستمر با دانشگاه است و افتتاح این آزمایشگاه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ فعالیت فینوا در سال ۹۸ است. مدیر فینوا اعلام کرد که آنها قصد دارند با کمک شرکت ارتباط فردا و انتقال امکانات خود به فضای دانشگاه، تیم‌های نخبه  را جذب و شناسایی کنند.

افشار درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری این مرکز گفت: «ما روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مرتبط با سبد سرمایه‌گذاری فینووا ایجاد کرده‌ایم که شامل مواردی نظیر اعتبارسنجی، رگولاتوری، وام‌دهی، تامین مالی جمعی، پردازش اطلاعات بازار سرمایه و معاملات الگوریتمی، مباحث مرتبط با بلاک‌چین به‌ویژه در بخش رمزارزها، دسته‌بندی کاربران و شناخت مشتری در بخش احراز هویت است.»

مدیر فینوا تاکید کرد: «در شرایط فعلی مقرر شده این خدمات در یک دوره زمانی ۹ ماهه در اختیار کسب‌وکارهای نوپا قرار گیرد.» او شرط استفاده از خدمات آزمایشگاه فین‌تک را حضور حداقل یکی از موسسان کسب‌وکار در دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر دانست.

قرار است زیرساخت‌های مورد نظر و سرویس‌های بانکی مورد نیاز مانند سندباکس در اختیار کسب‌وکارهایی که می‌خواهند از آزمایشگاه فین‌تک استفاده کنند قرار گیرد و البته این گام اول است. پس از آن این کسب‌وکارها می‌توانند از فضای کار اشتراکی فینوا استفاده و رشد کنند و سپس از شتاب‌دهنده‌ها بهره ببرند و در نهایت از طریق صندوق سرمایه‌گذاری جذب سرمایه کنند. 

مدیر فینوا در پایان صحبت‌هایش اعلام کرد سال ۹۹ تمرکز آنها بر سرمایه‌گذاری خواهد بود. تاکنون ۳ تیم برای ورود به آزمایشگاه فین‌تک درخواست دادند و قرار است از هفته آینده کار خود را آغاز کنند. 

آزمایشگاه فین‌تک، امروز (یکشنبه ۲۸ مهر ماه ۹۸) با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد.

http://pvst.ir/69d

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو