skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزیر ارتباطات خبر داد: احتمال تعطیلی همیشگی سرویس‌های ارزش افزوده

تحریریه پیوست

۲۶ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیت جدید خود اعلام کرد که وقت این رسیده تا برای همیشه فعالیت سرویسهای ارزش افزوده تعطیل شود.

به گزارش پیوست، محمدجواد آذری جهرمی در این توئیت با هشتگ پایان VAS به تقلبها و کلاهبرداریهایی که از این طریق از مردم صورت میگیرد اشاره کرده و گفته است: «دوستان دیگر به یقین رسیدهاند که در این مورد هیچ خط قرمزی ندارم، مخصوصا اگر از جیب مردم دزدی شود

در دوسال گذشته جهرمی با انتشار توییت‌هایی در توییتر یا پستهای مختلف در اینستاگرام از رگولاتوری و دیگر بازیگران مرتبط با بازار ارایه خدمات ارزش افزوده از جمله اپراتورهای تلفنهمراه و همچنین شرکتهای فعال در این حوزه خواسته تا با قانونگذاری مشخص و در نظر گرفتن دستورالعملهای شفاف جلوی مزاحمت و کلاهبرداری از کاربران به واسطه ارائه خدمات ارزش افزوده را بگیرند. حالا اما به نظر میرسد با به نتیجه نرسیدن تمام این راهکارها و ادامه کلاهبرداری از کاربران با خدمات ارزش افزوده او تصمیم به تعطیلی فعالیت این سرویس در کشور گرفته است.

طرح کنترل و استاندارسازی ارائه خدمات ارزش افزوده توسط شرکتهای فعال در این حوزه از اواخر تابستان سال گذشته و با انتشار اخبار مختلف در مورد کلاهبرداری برخی از این سرویسها از کاربران توسط وزارت ارتباطات کلید خورد. در نهایت نیز وزیر ارتباطات با اعلام گزارشهای مختلف از روند بررسی پرونده کلاهبرداری از طریق خدمات ارزش افزوده اعلام کرد که تمامی مبالغ کلاهبرداری شده از کاربران به آنها بازگردانده خواهد شد. در آن زمان وزیر ارتباطات در گفتوگو با روزنامه ایران به ارایه جزییات کلاهبرداری ۲۲ میلیاردی برخی شرکتهای خدماتارزش افزوده از کاربران پرداخته و اعلام کرده بود که به زودی لیست این شرکتها به صورت شفاف اعلام خواهد شد.

اما جدی شدن برخورد و کنترل ارائه سرویسهای خدمات ارزش افزوده که از طریق آن امکان کلاهبرداری از کاربران وجود داشت در ماههای پایانی سال ۹۷ رقم خورد. یعنی زمانی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر خود با انتشار دو نمودار رسما اعلام کرد که در جریان نظرسنجی پیامکی صداوسیما برای انتخاب محبوبترین برنامه سال بین دو برنامه «نود» و «برنده باش» تغییرات قابل توجه و در واقع تقلب برای ثبت آرای کاربران صورت گرفته است. حتی این موضوع باعث باز شدن پای مجلس به بررسیهای قراردادهای انحصاری صداوسیما با شرکتهای خدمات ارزش افزوده این سازمان نیز شد. در نهایت نیز شرکت توسکا از جمله شرکتهای بزرگ ارائهدهنده خدمات ارزشافزوده طرف قرار داد با صداوسیما در اطلاعیهای اعلام کرد که تبلیغ خدمات ارزش افزوده از حیطه فعالیتهای این شرکت خارج شده است . بسیاری از کارشناسان ارتباطی پیشبینی کردند که این اطلاعیه آغازی برای خداحافظی  کد دستوری *۳#  با کاربران خواهد بود. در ادامه این اتفاقات نیز اواسط اسفند ماه سال ۹۷ وزیر ارتباطات در توییتی دیگر اعلام کرد که در راستای شفافیت و جلوگیری از ایجاد مزاحمت از طریق پیامکهای تبلیغاتی برای کاربران، براساس تصمیم جدید رگولاتوی از این پس برای سیمکارتهای جدید، سرویس ارزش افزود غیر فعال خواهد بود.

جهرمی همچنین در روزهای پایانی سال گذشته در رشته توییتی با اشاره به آرزوهایی که برای پیادهسازی برنامههایش در سال ۹۸ دارد از برنامهریزی برای نظارت بیشتر و بهتر وزارت ارتباطات بر خدمات ارزش افزوده خبر داد. بعد از این اتفاق نیز در فرودین ماه سال جاری هم اولین گام‌ها برای این آرزوی وزیر برداشته شد. یعنی دستورالعمل توقف استفاده از قرعه‌کشی برای جوایز سرویس‌های ارزش افزوده توسط همراه اول به شرکت‌های همکار این اپراتور ابلاغ شد.

http://pvst.ir/66l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو