skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

قابلیت «تماس امن» اسنپ فعال شد

تحریریه پیوست

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

اسنپ قابلیت پنهان‌سازی شماره تلفن همراه را به صورت سراسری در ایران فعال کر. پیش از این هم این قابلیت با نام «تماس امن» در استان‌های مختلف از جمله اصفهان، مازندان، شیراز، قم، قزوین، زنجان، گیلان، همدان، سمنان، یزد و مرکزی فعال بود.

به گزارش پیوست، کاربران این اپلیکیشن می‌توانند با ارسال عدد ۲۰۰ به ۱۰۰۰۵۵۰ قابلیت پنهان‌سازی شماره تلفن را برای خود فعال کنند و با ارسال ۲۰۱ به ۱۰۰۰۵۵۰ مجددا آن را غیرفعال سازند. اسنپ انتظار دارد با استفاده از قابلیت «تماس امن» جلوی هرگونه سواستفاده احتمالی از شماره تلفن راننده و مسافر گرفته شود.

در حال حاضر اسنپ تنها تاکسی اینترنتی ایران است که این قابلیت را در اختیار کاربرانش قرار داده است. در خبری که از سوی روابط عمومی اسنپ برای رسانه‌ها ارسال شده آمده است که این اپلیکیشن در اجرای این طرح شرایط رانندگان ناشنوای خود را نیز در نظر گرفته است. به طور معمول رانندگان ناشنوا از طریق ارسال پیامک با مسافر تماس برقرار می‌کنند و این نحوه‌ ارتباط با فعال شدن قابلیت تماس امن می‌تواند مختل شود. اسنپ برای تسهیل فعالیت رانندگان ناشنوا از آنها خواسته خود را به دفتر اسنپ در شهرشان معرفی کنند و در فهرست سفید قرار گیرند و در این صورت تماس امن برای سفرهای آنها غیرفعال می‌شود.

 اولین بار در سال ۹۶ وقتی مزاحمت یکی از رانندگان اسنپ به مسافرش خبرساز شد اعلام کرد که به زودی با کمک قابلیت‌های خاص روی این اپلیکیشن امنیت سفر از طریق این پلتفرم درخواست تاکسی را افزایش خواهد داد.

پیش از این، قابلیت «تماس امن» به صورت آزمایشی برای روزنامه‌نگاران اجرا شده بود در این زمینه می‌توانید یاداشت «نسیم سلطان‌ بیگی» در مورد تجربه شخصی‌اش  درباره استفاده از این قابلیت را از طریق این لینک بخوانید.

http://pvst.ir/66b

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو