skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل اسنپ خواستار تجدیدنظر اپل در تحریم کاربران ایرانی شد

تحریریه پیوست

۱۵ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

مدیرعامل اسنپ در نامه‌ای به تیم کوک مدیرعامل اپل از مشکلاتی گفته که بیش از یک سال و نیم است گریبان اپلیکیشن‌های ایرانی را گرفته و خواستار تجدیدنظر او در تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی شده است. 

به گزارش پیوست، تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی از سوی اپل اتفاق تازه‌ای نیست اما تاثیر این تحریم همچنان هم بر زندگی ایرانیان بسیاری سایه انداخته است. ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ در نامه سرگشاده خود به مدیرعامل اپل گفته است: «امروز اپل زندگی را برای میلیون‌ها نفر سخت کرده است؛ نه به خاطر اینکه دیگر نمی‌توانند بازی‌های بیهوده کنند یا وقتشان را به بطالت بگذرانند، بلکه دیگر نمی‌توانند هزینه‌های زندگی‌شان را تامین کنند.»

هشتم اسفند ماه سال گذشته بود که برخی از اپلیکیشن‌های فارسی حوزه پرداخت روی گوشی‌های آیفون برای کاربران ایرانی از دسترسی خارج شدند و صبح فردای آن روز (۹ اسفند ماه) اپلیکیشن‌های فارسی دیگر از جمله اسنپ، تپسی، الوپیک و ده‌ها اپلیکیشن خدماتی دیگر به جمع این برنامه‌های پرداختی پیوستند.

پیامی که کاربران ایرانی پس از تحریم اپلیکیشن‌ها با آن روبرو شدند:

هر چند که برخی از این اپلیکیشن‌ها پس از گذشت دو روز از زمان تحریم شدنشان از سوی اپل توانسته‌اند با به کارگیری روش‌های جدید به گوشی‌های آیفون کاربران ایرانی بازگردانند. اما همچنان پس از گذشت بیش از ۴ ماه از این اتفاق، مدیران اپلیکیشن‌های ایران همچنان می‌خواهند اپل در تصمیم خود تجدید نظر کند. علاقبند در بخشی از نامه‌اش نوشته است: «اپ‌استور فروشگاهی نیست که محصولات دم‌دستی بفروشد بلکه یکی از عناصر اساسی اینترنت محسوب می‌شود که مسئولیت بزرگی نه تنها در قبال آمریکا، بلکه در برابر بشریت دارند. لطفا این مسئولیت خطیر را بپذیرید و در تصمیم‌تان برای نادیده‌گرفتن حقوق بخشی از کاربران‌تان تجدید نظر کنید.»

۱۲ اسفند ماه سال گذشته بود که وزیر ارتباطات در دومین عصرانه پیوست اعلام کرد با اتخاذ سیاست‌ جدید اپل که منجر به از دسترس خارج شدن برخی برنامه‌های ایرانی از روی گوشی‌های آیفون شد، میزان استفاده کاربران از این گوشی داخل شبکه اپراتوری کشور کاهش پیدا کرده است.

اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که وزیر ارتباطات در نشست سالانه هیات عمومی سازمان نظام صنفی ‌رایانه‌ای کشور اعلام کرد: «بعد از حذف برنامه‌های ایرانی به دنبال سیاست اپل براساس گزارش‌ها در ۵ روز ابتدایی این محدودیت ۷۰ هزار گوشی آیفون در شبکه تلفن همراه غیر فعال شد.»

بیش از یک سال پیش و همان زمانی که اولین تحریم‌های اپل علیه اپلیکیشن‌های ایرانی آغاز شد، برخی از توسعه دهندگان ایرانی طوماری برای جمع‌آوری امضا نوشتند و توانستند بیش از ۴۰ هزار نفر را با خود همراه کنند. اما هیچکدام از این اقدام‌ها تاکنون نتوانسته تاثیری در تصمیم‌ اپل برای تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی داشته باشد. باید منتظر ماند و دید نامه سرگشاده مدیرعامل اسنپ تا چه حد در شکستن این طلسم تاثیرگذار خواهد بود.

متن کامل نامه مدیرعامل اسنپ به مدیرعامل اپل را می‌توانید اینجا بخوانید. 

http://pvst.ir/616

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو