skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از اسنپ حمایت کرد

تحریریه پیوست

۲۶ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در بیانیه‌ای با اعلام حمایت از اسنپ، از مردم، رسانه‌ها و دست‌اندرکاران دعوت کرد از هرگونه تصمیمات و اظهارنظرهای شتابزده خودداری کنند.

به دنبال اتفاقاتی که در روزهای گذشته در رابطه با شرکت اسنپ رخ داد، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در بیانیه‌ای از این حوادث ابراز تاسف کرد. در بیانیه نصر کشور آمده است: «بقا و رشد اکوسیستم استارت‌آپی کشور، به ویژه در شرایط حساس کنونی، منجر به تقویت اقتصاد و اشتغال جوانان شده و نیازمند حضور و همراهی همه ذینفعان اعم از تولیدکنندگان، بهره‌برداران و کلیه مراجع قانون‌گذاری و اجرایی این حوزه است.»

به گزارش روابط عمومی سازمان نصر کشور، در این بیانیه تاکید شده است: «قاعدتاً کلیه فعالان اقتصادی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را ملزم به رعایت قوانین جاری کشور دانسته و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهند؛ هرچند ممکن است در این راستا ناخواسته با مشکلاتی نیز روبرو شوند. تعداد مواردی که ناخواسته رخ می‌دهند با توجه به گسترش حوزه فعالیت فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل توجه نبوده و با همراهی و عزم ذی‌نفعان مختلف همین موارد نیز می‌تواند کاهش یابد.»

این سازمان اعلام کرده است: «سبک جدید عرضه کالا و خدماتی که استارت‌آپ‌ها ارائه می‌دهند باعث بروز چالش‌هایی می‌شود که اغلب آنها از قبل قابل شناسایی یا قابل پیش‌بینی نیستند. به همین دلیل واکنش‌ها پیرامون این موضوع نیز به دقت نظر بیشتری نیاز دارد و توجه به ملاحظات خاص این حوزه را نیز می‌طلبد.»

این سازمان، وجود یک «رگولاتوری مناسب و کارآمد صنفی در این حوزه» را باعث از بین رفتن «سردرگمی در واکنش به پدیده‌های نوظهور» در جامعه دانسته که منجر به تبیین و رعایت «حقوق همه ذی‌نفعان این حوزه» می‌شود.

در بخش از بیانیه سازمان نصر کشور آمده است: «حوادث اخیر بار دیگر لزوم توجه به حریم خصوصی و قوانین خاص آن را در جامعه آشکار کرد و نشان داد هرگونه تاخیر در شفاف و روشن شدن حریم خصوصی در جامعه و تبعات ناشی از آن می‌تواند باعث مسائل و مشکلات بسیار حادتری برای مردم شود. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ضمن حمایت از کسب‏وکارهای این حوزه از مردم، رسانه‌ها و دست‌اندرکاران دعوت می‌‌کند ضمن خویشتن‏داری از هرگونه تصمیمات و اظهارنظرهای شتابزده و تعمیم آن به فضای عمومی که کسب‏وکارهای موجود را با مخاطره مواجه می‌‏کند پرهیز کنند، چرا که تبعات آن ممکن است باعث مشکلات فراوانی برای جوانان این مرز و بوم شود و خسارات جبران‌ناپذیری را بر کسب‌وکارها تحمیل کند.»

http://pvst.ir/5zn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو