skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دیوار و زرین‌پال به سامانه تبادل اطلاعات متصل شدند

تحریریه پیوست

۲۶ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

دیوار و زرین‌پال به سامانه تبادل اطلاعات عمومی متصل شدند.
به گزارش پیوست، هم‌اکنون از طریق سامانه تبادل اطلاعات عمومی (public GSB) سرویس شاهکار برای احراز هویت در اختیار شرکت‌های فعال در حوزه بخش خصوصی قرار می‌گیرد. همچنین در آینده امکان ارائه خدمات بیشتری از طریق این سامانه به کسب‌وکارها وجود خواهد داشت.
براساس اظهارات رئیس سازمان فناوری اطلاعات شروع ارائه این خدمت به دو شرکت استارت‌آپ دیوار و زرین‌پال زمینه را برای اتصال سایر شرکت‌های بخش خصوصی به این سامانه فراهم کرده‌ است.

امیر ناظمی در گفت‌وگو با پیوست در مورد جزییات این اتطال گفت: «از اسفند ماه گذشته تقریبا امکان اتصال تعدادی از استارت‌آ‌پ‌ها به سامانه تبادل اطلاعات عمومی فراهم شد و به بصورت آزمایشی اتصال دیوار و زرین‌پال نیز اجرایی شد و این دو استارت‌آپ از سرویس احراز هویت شاهکار استفاده می‌کنند.»
ناظمی اعلام کرد: «در طی این دوره زمانی دیوار بیش از ۵۰ هزار مورد تراکنش روی این شبکه انجام داده و زرین‌پال نیز تست‌های خود را انجام داده است.» به گفته ناظمی به زودی سایپا و ایران خودرو نیز به این سامانه متصل می‌شوند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد طی یک دوره زمانی دو ماهه،  آمار عملکرد این بخش نیز به صورت مرتب و دوره‌ای منتشر خواهد شد.

مصطفی امیری، مدیرعامل زرین پال نیز اتصال به سامانه تبادل اطلاعات عمومی را تایید می‌کند و به پیوست گفت: «از زمانی که اقدام به اتصال به این سامانه کرده‌ایم بخشی از احراز هویت‌ها را از این طریق انجام می‌دهیم؛ اما شاهکار به تنهایی برای احراز هویت کافی نیست.»
او با اشاره به اینکه برای دریافت سرویس از سازمان ثبت احوال نیز با آنان وارد مذاکره شده‌اند اعلام کرد: «امیدواریم بتوانیم در آینده برای دریافت سرویس از ثبت‌احوال نیز با آنان به تفاهم برسیم.»

از سال گذشته و بعد از مشکلات پیش آمده برای دیوار که منجر به تهدید این شرکت از سمت پلیس فتا برای فیلترینگ این پلتفرم شد، سازمان فناوری اطلاعات پیشنهاد داد که شرکت‌های استارت‌آپی برای حل مشکل احراز هویت کاربرانشان  می‌توانند به سامانه تبادل اطلاعات متصل شوند. در نهایت اما به دلیل مشکلات احتمالی که می‌توانست این اتصال از نظر  امنیتی  برای سامانه تبادل اطلاعات دوبت به وجود آورد سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد تا با راه‌اندازی سامانه تبادل اطلاعات عمومی جدا از سامانه GSB امکان اتصال کسب‌وکارها برای احراز هویت از کاربرانشان را فراهم می‌کند. در حال‌حاضر تنها خدمتی که از طریق سامانه تبادل اطلاعات عمومی در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد استفاده از خدمات شاهکار است، خدماتی که به باور شرکت‌های استارت‌آپی تعرفه بالایی برای آن در نظر گرفته شده است.

http://pvst.ir/5zm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو