skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بهره‌برداری از سامانه «امداد و نجات» پیام‌رسان گپ در انتظار پاسخ هلال احمر

تحریریه پیوست

۱۸ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

مدیر پیام‌رسان گپ اعلام می‌کند که پس از گذشت سه ماه از راه‌اندازی سامانه «امداد و نجات مکان‌محور» روی این پیام‌رسان که برای کمک‌رسانی در موقع بحران طراحی شده، هنوز سازمان هلال احمر برای بهره‌برداری از این سامانه اعلام آمادگی نکرده‌ است.
مهدی انجیدنی، مدیرعامل پیام‌رسان گپ در گفت‌وگو با پیوست در مورد علت بی‌پاسخ ماندن خواسته‌ آنها از هلال احمر برای استفاده از سامانه امداد و نجات گپ در مواقع بحران گفت: «پنجم فروردین ماه در یک نامه رسمی به  رئیس هلال‌احمر اعلام کردیم که سامانه‌ای راه‌اندازی کرده‌ایم که می‌تواند به آنها برای مدیریت در شرایط بحران کمک کند و برای تحویل این زیرساخت هم به هلال احمر اعلام آمادگی کردیم. برای اینکه این کار سرعت بیشتری بگیرد شخص آقای ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تلفنی با آقای پیوندی هماهنگی‌های لازم را انجام دادند؛ اما همچنان این نهاد به درخواست بهره‌برداری از این سامانه پاسخ نداده‌اند.»

او ادامه داد: « نامه ما به معاونت‌های موجود در سازمان هلال احمر مانند معاونت فنی و پشتیبانی و سازمان داوطلبان هلال احمر ارجاع داده شد. سپس در سازمان هلال احمر جلساتی برگزار کردند. ما در آن جلسات سامانه را به آنها معرفی کردیم. اما در نهایت جوابی به ما ندادند. انگار نه انگار که نیاز مهمی در کشور وجود دارد و ما می‌خواهیم ابزاری آماده و رایگان را در اختیار این سازمان قرار دهیم.»

انجیدنی درپاسخ به سوال پیوست در مورد جزئیات جلسه‌ها با هلال‌احمر بیان کرد: «در این جلسه‌ها با معاون فنی سازمان هلال احمر صحبت‌هایی کردیم و آنها بسیار شگفت‌زده شدند. در جلسه‌‌های بعدی همکاران دیگری از تیم فنی هم حاضر شدند و سامانه را بررسی کردند. چون سیستم کاملا براساس استانداردهای امداد و نجات دنیا راه‌اندازی شده است و در ضمن سیستمی است که در کشور وجود ندارد و به این سیستم‌ها نیاز داریم. بعد از این جلسه‌ها انتظار داشتیم که بلافاصله همکاری خود را با سازمان هلال احمر آغاز کنیم چون تولید ونگهداری و پشتیبانی این سامانه رایگان بود و هزینه‌ای برای سازمان هلال احمر ندارد.»
به گفته انجیدنی در این زمینه شرکت ایرانسل هم اعلام آمادگی کرد تا در کنار سازمان هلال احمر به صورت گسترده این سامانه را معرفی کند و به مردم استفاده از این سامانه  آموزش داده شود تا آنها به راحتی از این سامانه برای مدیریت در شرایط بحران بهره‌مند شوند؛ اما با وجود این تلاش‌ها هنوز هلا‌ل‌احمر واکنشی به استفاده از این سامانه نشان نداده‌ است.

اواسط فروردین ماه سال جاری و بعد از وقوع سیل در مناطق شمالی و جنوبی کشور، مدیرعامل پیام‌رسان گپ در توئیتر خود از راه‌اندازی دو سامانه آموزشی و اطلاع‌رسانی در مواقع بحران و راه‌اندازی سامانه امداد و نجات مکان‌محور (LBRS) خبر داد و اعلام آمادگی کرد که این سامانه می‌تواند به هلال احمر در مدیریت بحران‌های طبیعی کمک کند. 

http://pvst.ir/5z2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو