skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تفاهم‌نامه دو مسیریاب آنلاین با شهرداری و پلیس برای کاهش ترافیک پایتخت

تحریریه پیوست

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

مسیریاب‌های آنلاین «بلد» و «نشان» با شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی تهران تفاهم‌نامه‌های تبادل اطلاعات و همکاری امضا کرده‌اند که براساس آن به شرط حفظ حریم خصوصی کاربران، انتقال دو طرفه اطلاعات بین آنها برای کاهش ترافیک پایتخت صورت خواهد گرفت.
به گزارش پیوست، این تفاهم‌نامه برای تسهیل تردد رانندگان، مدیریت سفر، مدیریت زمان برای انجام سفرهای درون شهری و برون شهری و همچنین به منظور اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران پایتخت از اجرای طرح‌های مختلف ترافیکی و اقدامات ترافیکی در سطح شهر، با این دو مسیریاب امضاء شده است. 

کیهان اصغری، معاون مهندسی نقشه و مسیریاب بلد، در گفت‌وگو با پیوست در مورد جزییات سطح تبادل اطلاعات براساس این تفاهم‌نامه گفت: «تبادل اطلاعات در سطح تحلیلی و تجمعی است به صورتی که حریم شخصی کاربران رعایت شود و ضرری به آنها وارد نشود. انتقال دوطرفه اطلاعات، با این شرط بخشی از توافق‌هایی است که در تفاهم‌نامه بین ما و شهرداری و پلیس به آن توجه شده است.»

معاون مهندسی نقشه و مسیریاب بلد با تاکید این موضوع که براساس این تفاهم‌نامه اجازه دسترسی به سرورهای یکدیگر داده نمی‌شود اعلام کرد: «اطلاعات و تحلیل‌های ترافیکی و حوادث و سوانح که دو طرف تفاهم به دست می‌آورند را در اختیار همدیگر قرار می‌دهیم و ‌قرار نیست کسی به سرور دیگری دسترسی مستقیم داشته باشد.»

اما اصغری درباره جزییات همکاری این مسیریاب با شهرداری تهران در زمینه فناوری تبدیل تصویر به متن هم اعلام می‌کند که هنوز جزئیات و زمان اجرایی این همکاری مشخص نشده است.

قرار بود فناوری تبدیل تصویر به متن؛ که در خودروهای تصویربردار نقشه بلد برای ثبت نقاط شهری مورد استفاده قرار گرفته، گام بعدی همکاری مشترک بین بلد و سازمان فاوای شهرداری و مرکز کنترل ترافیک تهران باشد. درصورت رسمی شدن این همکاری با کمک نرم‌افزار پردازش تصویر روی دوربین‌های نظارتی، مرکز کنترل ترافیک می‌تواند تعداد تردد و حجم ترافیک را تحلیل و به مدیریت ترافیک شهر تهران کمک کند.

http://pvst.ir/5xz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو