skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل ماکسیم: شهرداری اطلاعات مشتریانمان را می‌خواهد

تحریریه پیوست

۲۵ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

مدیر عامل سامانه هوشمند درخواست خودرو ماکسیم خبر از درخواست شهرداری برای دسترسی به اطلاعات خام و پردازش شده این سامانه را می‌دهد.
 به گزارش پیوست حمید بذرگر، اعلام می‌کند که سامانه‌های هوشمند قصد همکاری با شهرداری‌ را دارند و روی موارد قابل مذاکره با شهرداری به گفت‌وگو نشسته‌اند و در مواردی نیز با آنان به توافق رسیده‌اند؛ اما همچنان روی خطوط قرمز از جمله دسترسی به اطلاعات مشتریان خود ایستاده‌اند.

 بذرگر با بر تاکید اینکه اطلاعات پردازش نشده مشتریانشان جزو خطوط قرمز این شرکت است می‌گوید: «این موضوع دست گذاشتن روی امنیت اطلاعاتی مشتریان ما است و ما حاضر به مذاکره بر سر آنها نیستیم. این اطلاعات به جز مراجع قضایی و آن هم با حکم قضایی و در شرایط خاص،نباید به دست فرد یا نهاد دیگر برسد.» 
او می‌افزاید:‌ «این اطلاعات هویت ماست و بدون آن جایگاهی نزد مشتری نداریم. درخواست اطلاعات از ما نه با امنیت مشتریان ما سازگار است و نه طبق قانون است.»

بذرگر با انتقاد از تلاش شهرداری برای ارائه مجوز فعالیت به تاکسی‌های اینترنتی اعلام می‌کند:‌ «دریافت مجوز از شهرداری‌ها موجب دخالت آنها در مدل کسب و کاری ما می‌شود و از دولت می‌خواهیم تا برای تصمیم‌گیری در این زمینه علاوه بر اینکه با وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت کشور مشورت کنند، نظر کسب و کارهای فعال در این حوزه را نیز دریافت کند.»

سال گذشته دریافت مجوز تاکسی‌های اینترنتی از شهرداری در لایحه اصلاح قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی مطرح شد، هر چند که بررسی این لایحه بعد از اعتراض شرکت‌های فعال در بخش تاکسی اینترنتی از دستور کار دولت خارج شد؛ اما مدیران تاکسی‌های اینترنتی پیوسته نگران مطرح شدن مجدد این درخواست شهرداری از دولت هستند. درحالی در یک سال گذشته شهرداری به صورت جدی به دنبال قانونی شدن مسئله ارائه مجوز به فعالان بخش تاکسی اینترنتی هستند که این شرکت‌ها از نهادهای مربوط به زمینه فعالیت خود از جمله اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی مجوز فعالیت خود را دریافت کرده‌اند. 

مدیران تاکسی‌های اینترنتی دلایل مختلفی را از مخالفت خود با دریافت مجوز از شهرداری اعلام می‌کنند. مدیر عامل سامانه هوشمند درخواست خودرو ماکسیم در این زمینه می‌گوید: «شهرداری تلاش می‌کند که برای ما سقف و کف قیمت تعیین کند، حال آنکه اگر سامانه‌های هوشمند درخواست خودرو مورد استقبال جامعه شامل مسافر و راننده واقع شده به دلیل دینامیک بودن قیمت‌های آن است و تعیین محدوده قیمت خاصیت داینامیک بودن آن را از بین می‌برد.»

این اظهارات مدیرعامل ماکسیم در شرایطی مطرح می‌شود که رئیس سازمان تاکسیرانی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود که دریافت مجوز از شهرداری برای تاکسی‌های اینترنتی به معنی ایجاد محدودیت برای این کسب‌وکارها  و تعطیلی آنها نخواهد بود بلکه تنها این فعالان را ملزم به رعایت قوانین خواهد کرد.

http://pvst.ir/5vt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو