skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

توقف قرعه‌کشی جوایز از طریق سرویس‌های ارزش افزوده

تحریریه پیوست

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

دستورالعمل توقف استفاده از قرعه‌کشی برای جوایز سرویس‌های ارزش افزوده توسط همراه اول به شرکت‌های همکار این اپراتور ابلاغ شد.
به گزارش پیوست، ابوذر مهرمنش، مدیر کل سرویس‌های ارزش افزوده همراه اول با اعلام این خبر در توئیتر خود گفته است که ابلاغ این دستورالعمل به شرکت‌های خدمات ارزش افزوده طرف قرارداد با همراه اول در راستای شفاف‌سازی بیشتر برای رفع شبهه استفاده از این سرویس‌ها در کشور انجام گرفته است.

تصویر توییت مدیر کل سرویس‌های ارزش افزوده همراه اول در مورد توقف استفاده از قرعه‌کشی برای جوایز سرویس‌های خدمات ارزش افزوده:

همچنین در متن ابلاغیه این دستور‌العمل به شرکت‌های خدمات ارزش‌افزوده همکار با همراه اول آمده است که این تصمیم در راستای ارتقای کیفیت محصولات دیجیتال و افزایش کاربری سرویس‌ها از تاریخ 17 فروردین سال 1398 قابل اجرا است و براساس آن هر نوع جایزه در سرویس‌های ارزش افزوده در قالب قرعه‌کشی ممنوع بوده و جوایز نیز صرفا براساس فعالیت کاربران در سرویس‌ها اعطا خواهد شد. همچنین در این دستورالعمل تاکید شده که در صورت مشاهده هر نوع تبلیغات دیجیتال، تلویزیونی، محیطی، و غیره مبنی بر قرعه‌کشی مطابق ضوابط با شرکت‌ ارایه‌دهنده سرویس برخورد خواهد شد. در این ابلاغیه تاکید شده که علاوه بر قطع سرویس، غیر فعال‌سازی و بستانکاری مشترکان جذب شده از کمپین جریمه‌ای نیز در نظر گرفته خواهد شد.

ابلاغیه همراه اول به شرکت‌های همکار در زمینه خدمات ارزش افزوده:

طرح کنترل و استاندارسازی ارائه خدمات ارزش افزوده توسط شرکت‌های فعال در این حوزه از اواخر تابستان سال گذشته و با انتشار اخبار مختلف در مورد کلاهبرداری برخی از این سرویس‌ها از کاربران توسط وزارت ارتباطات کلید خورد. در نهایت نیز وزیر ارتباطات با اعلام گزارش‌های مختلف از روند بررسی پرونده کلاهبرداری از طریق خدمات ارزش افزوده اعلام کرد که تمامی مبالغ کلاهبرداری شده از کاربران به آنها بازگردانده خواهد شد.
اما جدی شدن برخورد و کنترل ارائه سرویس‌ها خدمات ارزش افزوده که از طریق آن امکان کلاهبرداری از کاربران وجود داشت به ماه‌های پایانی سال 97 باز می‌گردد زمانی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در در توئیتر خود با انتشار دو نمودار رسما اعلا کرد که در جریان نظرسنجی پیامکی صداوسیما برای انتخاب محبوب‌ترین برنامه سال بین دو برنامه «نود» و «برنده باش» تغیرات قابل توجه و در واقع تقلب برای ثبت آرای کاربران صورت گرفته است. حتی این موضوع باعث باز شدن پای مجلس به بررسی‌های قراردادهای انحصاری صداوسیما با شرکت‌های خدمات ارزش افزوده این سازمان نیز شد. در نهایت نیز شرکت توسکا از جمله شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده خدمات ارزش‌افزوده طرف قرار داد با صداوسیما در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تبلیغ خدمات ارزش افزوده از حیطه فعالیت‌های این شرکت خارج شده است . بسیاری از کارشناسان ارتباطی پیش‌بینی کردند که این اطلاعیه آغازی برای خداحافظی  کد دستوری *۳#  با کاربران خواهد بود.

در ادامه این اتفاقات نیز اواسط اسفند ماه سال 97 وزیر ارتباطات در توییتی دیگر اعلام کرد که در راستای شفافیت و جلوگیری از ایجاد مزاحمت از طریق پیامک‌های تبلیغاتی برای کاربران، براساس تصمیم جدید رگولاتوی از این پس برای سیم‌کارت‌های جدید، سرویس ارزش افزود غیر فعال خواهد بود.  جهرمی همچین در روزهای پایانی سال در رشته توییتی با اشاره به آرزوهایی که برای پیاده‌سازی برنامه‌هایش در سال 98 دارد از برنامه‌ریزی برای نظارت بیشتر و بهتر وزارت ارتباطات بر خدمات ارزش افزوده خبر داده بود که حالا به نظر می‌رسد این ابلاغیه همراه اول برای توقف قرعه‌کشی جوایز از طریق سرویس‌های ارزش افزوده اولین گام‌های این وزارتخانه برای کنترل و نظام‌مند کردن فعالیت شرکت‌های خدمات ارزش افزوده باشد.

http://pvst.ir/5vj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو