skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سال ۹۸ را با امید آغاز می‌کنیم

تحریریه پیوست

۱۱ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

چهار سال پیش وقتی چند نفر از جوانان این مملکت دور هم جمع شدند و ایده اسنپ را اجرایی کردند و نرمافزارش را از صفر تا صد نوشتند، کمتر کسی باورش میشد که این محصول بومی بتواند به یکی از مهمترین راهکارهای حملونقل تبدیل شود. حالا با وجود اسنپ، همیشه یک راهحل ساده و در دسترس برای رفتوآمد داریم. با اسنپ موفق شدیم هزینههای حملونقل را کاهش دهیم، سیستم قیمتدهی را شفاف کنیم و کیفیت سفر را بالا ببریم. در حالیکه درآمد رانندها هم افزایش پیدا کرده و این برای ما یک نتیجه بُرد بُرد است. در نتیجه امروز افتخار همراهی ۵۰۰هزار کاربر راننده فعال و حدود ۲۰میلیون کاربر مسافر را در نزدیک ۱۰۰ شهر بزرگ و کوچک از ۳۰ استان کشور داریم. همچنین مطالعات ما تایید میکند که این سامانه نقش بهسزایی در کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهری، و همچنین رفع معضل جای پارک داشته است

اما رسیدن به جایگاهی که بتوانیم با افتخار از موفقیت اسنپ صحبت کنیم آسان نبود. در طول سال ۱۳۹۷، با مشکلات و تهدیدهای داخلی و خارجی دور از انتظاری روبهرو شدیم؛ تحریمها از دو جنبه تامین سختافزار و دسترسیهای نرمافزاری روی کسبوکار ما تاثیر گذاشت و به موجب آن تامین سختافزار مورد نیاز برای توسعهی دیتاسنترها دشوار شد؛ همچنین با اعمال محدودیتهای نرمافزاری شرکت اپل هزینه اجرایی و مالی زیادی به کسبوکارهای مبتنی بر اپلیکیشن تحمیل شد.

با این حال، بزرگترین چالش ما در سال گذشته تثبیت موقعیت قانونی اسنپ در کل کشور بود. بارها مجوزهایمان زیر سوال برده شد و محکوم به فعالیت غیرقانونی شدیم، در حالیکه پایبندی به قانون از همان اول یکی از اصولمان بود. از آنجایی که مدل کسب و کار اسنپ در ایران با قوانین کسبوکارهای سنتی متفاوت است، در بسیاری از شهرهایی که به امید خدمترسانی و اشتغالزایی رفتیم، با انواع سنگاندازیها روبهروشدیم. دفاتر اسنپ بارها در شهرهای مختلف پلمب شدند و کارکنان ما مورد ضربوشتم و انواع برخوردهای تهدیدآمیز قرار گرفتند. تا در نهایت دادستان کل کشور در نامهای مهم به پلمپهای بیدلیل سامانههای هوشمند حملونقل خاتمه داد. حالا امیدواریم در سال جدید شهرداریها و وزارت کشور هم بپذیرند که تمامی سامانههای هوشمند حملونقل به صورت صنفی و کاملا مستقل فعالیت کنند و ما هم میپذیریم که از موضع برابر با آنها همافزاییداشته باشیم.

با وجود تمامی چالشها اسنپ در سراسر ایران، مردم و همراهی آنها را داشت. گزارشهای رسیده از شهرهای مختلف نشان میدهد که مردم اسنپ را دوست دارند. کسبوکاری که مشکل مردم را حل میکند، هزینههای زندگی را پایین میآورد و خدمات مناسبی ارائه میدهد همیشه مورد نیاز و استقبال است و جای رشد و توسعه دارد. همین باعث میشود که به آینده اسنپ امیدوار باشیم. خوشبختانه اسنپ با وجود همه سختیها رشد  چشمگیری در سال ۱۳۹۷ داشته است؛ چه از نظر نیروی کاری  که به طور مستقیم در شرکت مشغول به کار هستند که به بیش از هزار نفر میرسند و چه از نظر تعداد سفر روزانه که به دو میلیون سفر میرسد. امیدواریم کسانی که در رأس سیاستگذاری و تصمیمگیری هستند هم شرایط را هموار کنند و معیشت افرادی را که در اسنپ به خدمترسانی می‌‌پردازند در نظر بگیرند.

در سال جدید همچون گذشته ارتقای کیفیت حملونقل مهمترین هدف ماست و برای رسیدن به این هدف به حمایت همهجانبه مردم و مسئولان احتیاج داریم. امیدواریم سال ۱۳۹۸ خانوادهای بزرگتر و سامانهای با خدمات پویاتر داشته باشیم.

http://pvst.ir/5vc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو