skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه: مشکلی در تامین کالای کامپیوتری برای شب عید نداریم

تحریریه پیوست

۳۰ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه استان تهران اعلام کرد که با توجه به عادی شدن روال ثبت سفارش و واردات کالاهای کامپیوتری، بازار مشکلی در تامین کالا برای شب عید نخواهد داشت.

سیدمهدی میرمهدی، در گفت‌وگو با پیوست از بهبود روند واردات و ثبت سفارش از آبان ماه امسال خبر می‌دهد و می‌گوید: «از زمانی که بررسی درخواست‌های ثبت سفارش‌ واردات و صادرات کالاها از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به سازمان‌های صمت استان‌ها واگذار شده، مراحل واردات کالاها نیز بهبود یافته‌ است.» به گفته او از آبان‌ماه سال جاری تاکنون حدود ۲۰۰ پروفرم (پیش‌فاکتور) توسط این اتحادیه تایید و به سازمان‌های صمت استان‌ها ارسال شده است.

میرمهدی با اشاره به مسائلی که پیش‌تر در واردات کالاهای کامپیوتری منجر به کاهش موجودی بازار شده بود، درباره اولویت اتحادیه برای تایید پروفرم مربوط به ثبت سفارش کالاها نیز به پیوست اعلام می‌کند: «اگر واردات کالایی ضروری نباشد پروفرم آن را تایید نمی‌کنیم. اولویت با قطعات مربوط به تامین و نگهداری کالاهای قبلی و به طور کلی کالاهایی است که تامین آنها برای بازار ضروری بوده و در بازار کمبود آنها وجود دارد.»

با وجود ابراز اطمینان میرمهدی از موجودی کالاهای بازار کامپیوتر برای تقاضای شب عید، نمازی‌فرد، عضو هیات مدیره پاساژ کامپیوتر رضا ماه گذشته اعلام کرد بود تزریق کالا به بازار کامپیوتر به دلیل مشکلات وارداتی بسیار کاهش یافته و بازار با کمبود کالا مواجه است. این اظهارات نمازی‌فرد در حالی عنوان شده بود که رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه استان تهران  هم پیش‌تر در گفت‌وگو با پیوست گفته بود که تقاضایی برای کالاهای رایانه‌ای با وجود کاهش ۱۵ درصدی قیمت آنها در بازار وجود ندارد. 

http://pvst.ir/5sm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو