skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«بله» کیف پول پیمان می‌شود

۱۸ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

پیام‌رسان بله به زودی کیف‌پول رمز ارز «پیمان» می‌شود.
به گزارش پیوست، پیمان رمزارزی است که با پشتوانه طلا قرار است از سوی کنسرسیوم ققنوس صادر شود. این کنسرسیوم با همکاری بانکهای ملی، ملت، پارسیان و پاسارگاد و همچنین هلدینگ بهسازان ملت، فناپ و شرکت سرمایه‌گذاری تک‌وست از زیرمجموعه توسن شکل گرفته است .

این کنسرسیوم تقریبا ۱۰ روز پیش هم در مراسمی اولین توکن خود با پشتوانه طلا را عرضه کرد. توکن معادل یک رمزارز جدید حاصل از ICO در نظر گرفته شده است. ICO  فرایندی است که طی آن شخص حقیقی یا حقوقی در داخل کشور اقدام به صدور رمزارز یا توکن دیجیتال جدید کرده و چندین واحد از آن را با اهدافی مانند تامین سرمایه در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارد.

مدیرعامل کنسرسیوم ققنوس ولی‌الله فاطمی در مراسم عرضه اولین توکن این کنسرسیوم  اعلام کرد به محض تامین پشتوانه مورد نیاز برای تولید رمز ارز، این رمز ارز را صادر می‌کنند. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته کنسرسیوم ققنوس قرار است یک میلیارد رمز ارز خود با نام  پیمان را با پشتوانه طلا صادر کند.

پس از صادر شدن پیمان، پیام رسان بله نیز به عنوان کیف‌پول این رمز ارز در نظر گرفته خواهد شد. مدیرعامل هلدینگ سداد، حمیدرضا مختاریان با اعلام این خبر در گفت‌وگو با پیوست گفت: «ما در نظر داریم پیمان را از طریق بله عرضه کنیم و کیف‌پول این رمز ارز نیز با بله یکپارچه می‌شود. در اصل  این کیف پول به تمامی قابلیت‌های این پیام رسان متصل می‌شود.»

در صورت عرضه پیمان از طریق بله این پیام رسان دومین پیام رسانی خواهد بود که رمزارز عرضه می‌کند. پیش از این نیز پیام رسان گپ از ارائه «گپسی» به عنوان رمز ارز خود خبر داده بود.

مدیرعامل هلدینگ سداد همچنین درپاسخ به این سوال که چرا بله در دور دوم حمایت از پیام‌رسان‌ها قرار نداشت اعلام کرد: «ما در اولین دور حمایت نیز قرار نداشتیم و اصلا نیز دنبال حمایت نیستیم فقط در دور اول زمانی‌که امکان فعالیت، به دلیل در لیست قرار نگرفتن پیام‌رسان‌های مورد حمایت دولت، را از دست دادیم تلاش کردیم تا در لیست پیام‌رسان‌های مورد تایید دولت قرار بگیریم.»

مختاریان با اشاره به اینکه ما به دنبال فعالیت‌ها و برنامه‌های خود هستیم و اصلا به دنبال حمایت دولت نیستیم گفت: « هم‌اکنون تلاش می‌کنیم تا بتوانیم به مرکز تبادل اطلاعات GSB دولت متصل شویم و برخی از خدمات دولت‌الکترونیکی را از طریق پیام رسان بله ارائه دهیم.»

چندی پیش رئیس هیات مدیره زیرساخت در مصاحبه‌ای با پیوست اعلام کرده بود که خدمات پایه‌ای دولت همراه و امکان اتصال به مرکز تبادل اطلاعات برای دو پیام رسان سروش و گپ فراهم می‌شود. مدیرعامل سداد نیز در همین خصوص گفت: «تا کنون کسی به ما نگفته‌ است چون جز لیست این دو پیام رسان نیستیم نمی‌توانیم به مرکز تبادل اطلاعات متصل شویم یا نمی‌توانیم خدمات دولتی ارائه دهیم اگر این را نیز به ما اعلام کنند ما تلاش خواهیم کرد که جز لیست حمایتی دوم هم قرار بگیریم.»

http://pvst.ir/5s8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو