skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زلزله در بازار تجارت الکترونیکی ایران در راه است؛ صف‌آرایی سرآوا در برابر گروه اینترنتی ایران

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۲۰ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ دی ۱۳۹۸

شنیده‌ها در هفته اخیر خبر از وقوع ۵ ادغام و خرید (M&A) احتمالی در میان بزرگترین بازیگران تجارت الکترونیکی ایران دارد.

مهمترین خبر این هفته ادغام احتمالی دو پلتفرم در زمینه تخفیف و خرید گروهی یعنی تخفیفان و نت‌برگ و پیوستن این دو شرکت به گروه سرمایه‌گذاری «سرآوا» است. ادامه این اخبار تایید نشده حکایت از تجمیع سه استارت‌آپ در حوزه ارائه خدمات آنلاین ایران با نام‌های ریحون، الوپیک و تپسی دارد.

هرچند اخبار این ادغام و خریدها از سمت مدیران هیچ یک از این ۵ مجموعه تایید نشده ولی در صورت اعلام رسمی این خبر به نظر می‌رسد سرآوا یک صف‌آرایی جدید در مقابل یکی دیگر از بزرگ‌ترین گروه‌های سرمایه‌گذاری تجارت الکترونیکی ایران یعنی «گروه اینترنتی ایران» (IIG) با نام تجاری اسنپ را شروع کرده است.

تا کنون گروه اینترنتی ایران روی استارت‌آپ‌های اسنپ، اسنپ فود، اسنپ باکس و اسنپ تریپ که هر کدام در زمینه‌های حمل‌ونقل آنلاین، سفارش آنلاین غذا، حمل و نقل بسته و گردشگری آنلاین فعالیت می‌کنند، سرمایه‌گذاری کرده است.

در صورتی که خبر تجمیع سه استارت‌آپ خدمات آنلاین تپسی، ریحون و الوپیک و اضافه شدن آن‌ها به زیرمجموعه سرمایه‌گذاری سرآوا تایید شود این اتفاق به معنای اضافه شدن شاخه حمل و نقل شهری و جابه‌جایی بسته به خریدهای اخیر سرآوا در زمینه فروش بلیط آنلاین است. سرآوا در ۱۴ آذر ۹۶ توانست ۲۵ درصد از سهام شرکت علی بابا صدر نشین در حوزه فروش آنلاین بلیط هواپیما را خریداری کند.

با تایید این خبرها به نظر می‌رسد رقابت دو مجموعه سرمایه‌گذاری سرآوا و گروه اینترنتی ایران در اکوسیستم استارت‌آپی کشور وارد فاز جدید و جدی‌تری می‌شود. یک نبرد دوقطبی که نمونه آن درسالهای اخیر بین دو شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی ایران یعنی فروشگاه آنلاین دیجیکالا متعلق به سرآوا و بامیلو متعلق به گروه اینترنتی ایران دیده شده بود.

http://pvst.ir/5n6
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو