skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بنیاد ملی‌بازی‌های رایانه‌ای: گیمرها اختلال‌های اینترنتی خود را گزارش دهند

تحریریه پیوست

۷ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به دنبال ادامه اختلال‌های اینترنتی هنگام انجام بازی‌های کامپیوتری و کنسولی از بازیکنان این بازی‌ها خواسته است تا مشکلات خود را با پر کردن یک فرم جدید که در وب‌سایت این بنیاد قرار گرفته گزارش کنند. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای این اقدام در ادامه تعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهبود زیرساخت بازی‌های آنلاین و رفع مشکلات آن‌ها صورت می‌گیرد. براساس اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای بررسی مشکلات بازی‌های آنلاین به صورت دقیق‌تر و رصد منشا مشکلات نیاز است تا تعداد نمونه‌ها و اطلاعات اولیه افزایش یابد اما به دلیل تعدد این بازی‌ها و همچنین تعدد شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس اینترنت، بهترین روش برای کسب اطلاعات اولیه مشارکت عمومی مخاطبان خواهد بود.

در شهریور ماه سال جاری شماری از گیمرها به دلیل کاهش کیفیت بخش آنلاین برخی از بازی‌ها با ارسال ایمیلی به بنیاد ملی بازی‌ها از این نهاد خواستار رفع مشکل شدند. در سه ماه گذشته بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با همکاری شرکت زیرساخت در تلاش برای پیدا کردن دلیل این اختلال‌های اینترنتی هنگام انجام بازی‌های آنلاین بوده‌اند اما آنطور که برخی گیمرها در شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کنند این اختلال‌ها هنوز رفع نشده‌اند. 

علی فخار، مدیر روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در مورد اینکه چرا تصمیم گرفتند برای بررسی مشکلات گیمرها فرمی مشخص در نظر بگیرند به پیوست گفت: «وقتی شهریور ماه شماری از گیمرها به دلیل کاهش کیفیت بخش آنلاین برخی از بازی‌ها به بنیاد ملی بازی‌ها ایمیل زدند. ما مشکلات را به وزارت ارتباطات ارجاع دادیم و آقای جهرمی نیز شرکت ارتباطات زیرساخت را موظف کرد تا مشکلات را بررسی کند اما در آن زمان به نتیجه‌ای نرسیدند چون به گفته مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت اطلاعات در زمینه مشکلات گیمرها بسیار اندک است.» به گفته فخار پس از بررسی‌های شرکت ارتباطات زیرساخت و بنیاد ملی بازی‌ها به این نتیجه رسیدند که فرمی را منتشر کنند تا مشکلات را خود گیمرها بیان کنند.

فخار در مورد تعداد مشکلات ثبت شده در سایت بنیاد ملی بازی‌ها بیان کرد: «از صبح امروز (۷ آذر ماه)  که فرم را منتشر کردیم تا کنون ۸۳ مشکل ثبت شده است و مشکلات گیمرها بیشتر در زمینه پینگ و سرور بوده است. تا چند روز آینده که  مشکلات دیگر از سمت گیمرها به واسطه این فرم ثبت شود، این موضوعات را به شرکت ارتباطات زیرساخت ارسال می‌کنیم تا آنها بررسی‌های خود را آغاز کنند.»

http://pvst.ir/5la

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو