skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ستاری: تغییرات صندوق نوآوری در شرکت‌های نوآور انگیزه ایجاد می‌کند

تحریریه پیوست

۲۲ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

معاون عملی فناوری ریاست جمهوری درباره تغییرات اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی به پیوست اعلام کرد «ایده‌ها و افراد جدید عوامل کمکی مهمی برای ایجاد انگیزه در بخش دانش‌بنیان کشور خواهند بود». سورنا ستاری همچنین از تغییر هیات عامل این صندوق در آینده نزدیک خبر داد. روز گذشته با پیگیری‌های پیوست مشخص شد که علی وحدت به عنوان رییس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی جایگزین بهزاد سلطانی شده است. همچنین مشخص شد که به زودی با این انتخاب تغییراتی هم در بین اعضای هیات عامل این صندوق اتفاق خواهد افتاد.

سورنا ستاری، معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در حاشیه نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان بانک پارسیان درباره تغییر و تحولات اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی به پیوست می‌گوید: «صندوق نوآوری یک صندوق فراسازمانی است و ربطی به معاونت علمی به صورت خاص ندارد. هر چند ما کمک‌های زیادی برای راه‌اندازی و تخصیص بودجه آن کرده بودیم. این صندوق قرار است یک عامل انگیزاننده جدی برای بخش دانش بنیان کشور باشد و قرار نیست صندوقی متعلق به معاونت علمی باشد. تغییرات ایجاد شده در مدیریت صندوق می‌تواند کمک بسیاری در این زمینه بکند. ایده‌ها و افراد جدید عوامل کمکی مهمی خواهند بود.» او در ادامه تاکید می‌کند: «شرایط فعلی با چهار سال گذشته که صندوق تاسیس شد بسیار متفاوت است و اکوسیستم به بلوغ رسیده و احتیاج دارد ایده‌های جدی در آن تزریق شود.» به گفته ستاری، هیات عامل صندوق هم در آینده نزدیک دچار تغییرات خواهد شد.

او در ادامه در پاسخ به سوال دیگر پیوست درباره بازدید امروزش(22 مهر ماه) از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان بانک پارسیان می‌گوید: «بانک‌ها باید وارد فضای استارت‌آپی شوند و این همان کاری است که صندوق لوتوس انجام داد و وارد بحث سرمایه‌گذاری خطرپذیر شد.» به گفته او دو بحث وجود دارد، یکی سرمایه‌گذاری و دیگری قیمت‌گذاری و ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها است و در ادامه در همین باره می‌افزاید: «در این مرحله بانک می‌تواند کمک بسیاری کند. هر چقدر بتوانیم بانک را از وام جدا کنیم بهتر عمل کرده‌ایم. استارت‌آپ‌ها با وام شکل نمی‌گیرند و سیستم بانکی باید به سمت سرمایه‌گذاری خطرپذیر حرکت کند که در این حالت حتما برنده خواهیم بود.» معاون علمی فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد بازید امروز از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان بانک پارسیان هم در همین راستاست.

صبح امروز (۲۲ مهرماه) نمایشگاه شرکت‌های دانش بینان بانک پارسیان با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساختمان مرکزی بانک پارسیان افتتاح شد. 

http://pvst.ir/5id

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو