skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تغییر مدیرعامل همراه اول یا جدال با وزارت ارتباطات

تحریریه پیوست

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

سهامدار عمده شرکت مخابرات ایران، در پی اعلام تصمیم قطعی خود به محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تغییر مدیرعامل همراه اول و به کرسی نشاندن مهرداد بذرپاش به جای حمید فرهنگ، شرکت ارتباطات سیار ایران را وارد یک کارزار جدی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کرد.

یکی از اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران با تایید خبر تصمیم قطعی سهامدار عمده شرکت مخابرات ایران (کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین) برای تغییر مدیرعامل همراه اول، به پیوست گفت: تنها گزینه تغییر در همراه اول از سوی سهامدار عمده، مهرداد بذرپاش است.

این عضو هیات مدیره همراه اول گفت که سهامداران، بذرپاش را انتخاب و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد کرده‌اند. هرچند براساس قانون، وزیر ارتباطات نمی‌تواند به صورت مستقیم در این موضع تاثیر بگذارد؛ اما در صورت مخالفت وزیر با این گزینه، اختلاف وزارتخانه و سهامداران، می‌تواند چالش جدیدی در این صنعت ایجاد کند. چالشی که سال‌ها میان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران وجود داشت.

اگرچه با انتشار اخبار غیر رسمی به نظر می رسد از نظر سهامدار عمده خداحافظی حمید فرهنگ از همراه اول، قطعی است اما انتشار نظر رسمی روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص عملکرد مثبت حمید فرهنگ در شرکت ارتباطات سیار ایران عملا اعلام رسمی این تغییر را از سوی سهامدار عمده با هاله ایی از ابهام مواجه کرده است.

برآورد ها حاکی از آن است بدون جلب نظر مثبت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این تغییر عملا شاهد جدال و چالش جدی میان سهامداران عمده مخابرات و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهیم بود چنانکه پیش از این نیز این جدال در شرکت مخابرات ایران نیز در زمان محمود واعظی وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات به اوج خود رسید و پیش بینی می شود این اختلاف اکنون در شرکت ارتباطات سیار ایران بروز پیدا کند.

حمید فرهنگ، دی ماه سال گذشته جانشین وحید صدوقی شد که حدود ۱۲ سال، مدیرعامل همراه اول را در اختیار داشت؛ اگرچه مدیرعاملی حمید فرهنگ در مدیرعاملی همراه اول با همراهی تیم مهدی اخوان و مهرداد بذر پاش صورت گرفته بود اما پس از نشستن مهدی اخوان بر صندلی ریاست هیات مدیره همراه اول عملا شایعات تغییر مدیرعاملی حمید فرهنگ نیز قوت گرفت.

حتی شنیده می‌شود مهرداد بذرپاش از جمله موافقان و پیشنهاد دهندگان جدی حمید فرهنگ  برای تصدی پست مدیرعاملی همراه اول، بوده است.

بذرپاش که اکنون به عنوان تنها گزینه مدیرعاملی همراه اول از سوی سهامدار عمده مطرح شده، پیش از این و در دولت محمود احمدی‌نژاد، سمت‌های مختلفی را برعهده داشت؛ اما نتوانست کارنامه اقتصادی موفقی از خود به جا بگذارد. او همچنین نماینده دور دهم مجلس شورای اسلامی بود. بذرپاش هم‌اکنون یکی از اعضای هیات‌مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران است که یکی از سهامداران شرکت مخابرات ایران به شمار می‌رود. حضور او در همراه اول شائبه‌های یک تصمیم سیاسی را تقویت می‌کند.

http://pvst.ir/5dl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو