skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دبیر انجمن فین تک‌ها: چرا اتحادیه برای بهبود اوضاع تلاش نمی‌کند؟

تحریریه پیوست

۲۵ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

هیات مقررات زدایی قرار بود فرایند دریافت در گاه پرداخت راتسهیل کند اما پیشنهادی که مطرح کرده است فرآیند کار را پیچیده‌تر می‌کند.

میلاد جهاندار دبیرانجمن فین‌تک با بیان این مطلب در گفت‌وگو با پیوست افزود:« پیشنهاد هیات مقررات زدایی به گونه‌ای است که ما را از چاله بیرون می‌آورد و به درون چاه می‌اندازد. ما پیشنهاد مکتوب به هیات مقررات زدایی برای تسهیل فرایند دریافت درگاه پرداخت ارائه دادیم و در رسانه انجمن نیز آن را منتشر خواهیم کرد تا افراد و ذینفعان تصمیم بگیرند کدام روش ساده‌تر است.»

او در مورد پیشنهاد انجمن فین تک گفت:« درگاه اینترنتی و دستگاه پوز هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. از طریق هردوی آنها پرداخت الکترونیکی انجام می‌شود. هر دو از یک زیرساخت استفاده می‌کنند و هر دو در سامانه جامع شاپرک تجمیع می‌شوند پیشنهاد ما این است افراد برای فعالیت اقتصادی خود از هر نهاد ارائه دهنده مجوز، مجوز دریافت کند و سپس مجوز و اطلاعات خود را به نظام پرداخت کشور ارائه دهند و دستگاه پوز دریافت کنند. روالی که در مرکز توسعه تجارت انجام می‌شود یک روال اضافه است وده سال تجربه کردیم و کلی کسب وکار در صف نماد ماندند و حالا روال همان است و تغییری نکرده است.»

او با انتقاد از اینکه چرا برخی از ذی نفعان به جلسه دعوت نشده اند گفت: شرکت های PSP از ذی نفعان این بخش هستند چرا آنها به این جلسه دعوت نشده اند. این تصمیم به صورت مستقیم روی بازار آنها تاثیر دارد و باید بتوانند نظر خود را ارایه دهند.

میلاد جهاندار با اشاره به اینکه در جلسه مطرح کردیم که کسب و کارهای اینترنتی برای دریافت نماد در صف نماد مانده‌اند اما مرکز توسعه گفت ما دروغ می‌گوییم گفت: «به نظر ما به عنوان کسانی که کسب و کارمان باید نماد بگیرد و در توسعه درگاه‌های الکترونیکی نقش داریم کاری که مرکز توسعه تجارت می‌کند ده سال به فرایندهای کسب وکارهای اینترنتی ضربه زده است و اجازه نداده این بازار توسعه پیدا کند. باید روشن شود که این مرکز چه استعلامی می‌خواهد انجام دهد که بانک مرکزی نمی‌تواند.»

میلاد جهاندار،دبیر انجمن فین تک در واکنش به گفتگوی رضا الفت نسب سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی با پیوست در مورد اینکه پیشنهاد مطرح شده از هیات مقررات تغییر چندانی ایجاد نمی‌کند، در گفتگو با پیوست گفت:« در جلسه هیات مقررات زدایی از بخش خصوصی نمایندگانی مانند انجمن فین تک‌ها، اتحادیه و سازمان نظام صنفی حضور داشتند. آیا آنها نظر ذینفعان خود در خصوص پیشنهادشان برای تسهیل فرایند دریافت درگاه اینترنتی را پرسیده بودند.ما پیشنهاد داشتیم و پیشنهاد خود را نیز مطرح کردیم و منتشر نیز خواهیم کرد. ما برای بهبود فضا تلاش خود را می‌کنیم. اگر این جلسات فضا را بهبود نمی‌دهد پس هدف ما چیست؟ فقط در جلسه باشیم و هرچه گفتند بگوییم قبول است؟ چرا برای بهتر شدن فضا تلاش نمی‌کنند؟»

او ادامه داد:« اتحادیه در چندین جلسه کارشناسی حضور داشته است و چرا نظر ذینفعان خود را تا کنون نپرسیده است؟ چرا برنامه پیشنهاد نمی‌دهد؟ چرا برای بر طرف شدن مشکل  ای نماد  راه حل ارائه نمی‌دهد. اگر قرار است فضا را تغییر ندهیم و در جلسه هرآنچه مطرح شد قبول کنیم پس اتحادیه چرا تشکیل شده است؟ اتحادیه باید شرایط را برای ذینفعان خود بهتر کند.»

به گفته دبیر انجمن فین‌تک‌ها در پیشنهاد هیئت مقررات زدایی نظری از ذینفعان لحاظ نشده است. باید شرایطی فراهم شود که هر فردی که مجوز دارد می‌تواند از نظام بانکی درگاه بگیرد دیگر نیازی نیست ارزش ایجاد شده در یک بخش در اختیار بخش دیگر قرار گیرد.

http://pvst.ir/5d6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو