skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عمومی

تحریریه پیوست

سامانه درخواست خودرو بلاک‌چینی راه‌اندازی می‌شود

تحریریه پیوست

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

سامانه درخواست خودرو مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین با عنوان «کارچین» اردیبهشت ماه سال آینده رونمایی خواهد شد، یکی از تفاوت‌های این سامانه با دیگر سامانه‌‌های درخواست خودرو استفاده از رمزارز اختصاصی این سامانه مبتنی بر بستر اتریوم خواهد بود.

سامانه درخواست خودرو مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین با عنوان «کارچین» اردیبهشت ماه سال آینده رونمایی خواهد شد، یکی از تفاوت‌های این سامانه با دیگر سامانه‌‌های درخواست خودرو امکان استفاده از رمزارز اختصاصی این سامانه خواهد بود.

به گزارش پیوست، هم‌اکنون تیم کارچین در حال جذب سرمایه‌گذار داخلی برای ورود به مرحله عرضه عمومی توکن کارچین و در نهایت عرضه آن در سطح بین‌المللی است. طبق گفته هم‌بنیانگذار کارچین، رمزارز کارچین مختص خودش است و در بستر اتریوم منتشر می‌شود. عرضه رمزارز کارچین یکی از روش‌های تامین سرمایه برای این پروژه نیز به شمار می‌آید.

امیرعباس امامی، هم‌بنیانگذار و مدیر اجرایی کارچین درباره این سامانه به پیوست گفت: «کارچین سامانه درخواست خودرو مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین است. خاصیت بلاک‌چین این است که فارغ از جزئیات فنی، رقابت را میان اتصالگران سفرها ایجاد می‌کند و در نتیجه سطح کارمزدها کاهش پیدا می‌کند. مامکانیزم‌هایی را در نظر گرفتیم که براساس آنها قیمت‌ها به صورت رقابتی تعیین شود و بحث احراز هویت و ثبت‌نام هم به صورت نیمه متمرکز انجام خواهد شد.»

به گفته او ایده کارچین از بهمن ۹۶ ایجاد شد و در تابستان سال گذشته به این جمع‌بندی رسیدیم که معماری این کار قابل طراحی است. امامی در پاسخ به سوالی درباره روش‌های پرداخت کارچین گفت: «ما روش‌های پرداخت مختلفی طراحی کرده‌ایم، یکی از روش‌ها پرداخت با توکن است. زیرا پلتفرم‌های بلاک‌چینی پلتفرم‌های جهانی و بین‌المللی هستند و اگر این پلتفرم در تهران کار کند در دیگر شهرهای دنیا هم کار خواهد کرد. به همین دلیل باید یک سیستم پرداخت جهان‌روا هم برای آن در نظر گرفته شود. این سیستم پرداخت همان توکن کارچین است که در بستر اتریوم طراحی شده است و افراد می‌توانند آن را از طریق صرافی‌ها تهیه کنند؛ اما پلتفرم کارچین در هر کشور که باشد امکان استفاده از سیستم‌های پرداخت محلی را نیز فراهم می‌کند. به عنوان مثال در ایران می‌توانند با ریال یا سیستم پرداخت کارتی و کیف‌پول‌های الکترونیکی پرداخت خود را انجام دهند و الزامی به استفاده از توکن نیست.»

او با اشاره به چگونگی طراحی کیف‌پول اختصاصی این پلتفرم گفت: « این کیف‌پول در اپلیکیشنی که توسط مسافر و راننده مورد استفاده قرار می‌گیرد تعریف شده‌است، این کیف‌پول، پیچیدگی فنی زیادی برای کاربران تحمیل ندارد. امامی اعلام کرد تیم آنها تلاش کرده یک تجربه کاربری ساده مانند اپلیکیشن‌های موجود طراحی کند تا کاربران درگیر جنبه بلاک‌چینی نشوند.
او افزود: «ما سعی کردیم سهولت در تجربه کاربری مانند اسنپ و تپسی و اوبر باشد اما چون پشت ماجرا بلاک‌چین وجود دارد افراد می‌توانند از مزیت‌های آن استفاده کنند.»

 

http://pvst.ir/5x9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو