skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

روسیه سیستم ماهواره‌ای اروپا را از طریق یک پایگاه مرزی مختل می‌کند

۱۲ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) می‌گوید روسیه با استفاده از پایگاهی در شهر مرکزی کالینینگراد، در سیستم ماهواره‌ای اتحادیه اروپا اخلال ایجاد کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، هیات مقررات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات روز دوشنبه در مشروحی از جلسه هفته گذشته خود اعلام کرد که روسیه باید «فورا هرگونه اقدام عمدی برای اخلال در فرکانس متعلق به دیگر دولت‌ها را متوقف کند.»

یافته‌های این جلسه با تشخیص مکان سیگنال‌های اخلالگر ارائه شده‌اند و به گفته این هیات «بسیار نگران‌کننده و غیرقابل قبول است.»

شرکت‌های ماهواره‌ای اروپا ماه‌ها است که توسط فراکنس اخلالگری رادیویی از داخل روسیه هدف قرار گرفته‌اند و پخش تلویزیونی آنها، حداقل در دو مورد، با اخلال روبرو شده است و برای مثال محتوای خشن جایگزین محتوای یک شبکه کودک شده است. پیش از این چندین عضو ناتو طی شکایتی اعلام کردند که فرکانس‌های اخلالگر از داخل روسیه نشات می‌گیرند.

با این حال یافته‌های اتحادیه بین‌المللی مخابرات نشان می‌دهد که منشا این فرکانس‌ها به کالینینگراد می‌رسد. کالینینگراد یکی از قلمرو‌های مهم نظامی است که از بلاروس و در مجاور شکاف سووالکی جدا شده است و مرزی با لهستان و لیتوانی دارد.

هیات مقررات می‌گوید تازه‌ترین فراکنس‌های اخلالگر به کالینینگراد و مسکو می‌رسند. این فرکانس‌ها بیشتر از همه کانال‌های تلویزیونی و رادیویی با محتوای اوکراینی را هدف می‌گیرند.

چندین کشور از جمله سوئد، فرانسه، اوکراین و هلند در این باره به هایت مقررات ITU شکایت برده‌اند. روسیه از زمان حمله به اوکراین در سال ۲۰۲۲، اخلال در سیستم ارتباطات اروپا را افزایش داده و آمادگی اتحادیه اروپا و ناتو را آزموده است.

با این حال دولت روسیه هنوز واکنشی به این یافته‌ها نشان نداده است. مسکو در پاسخ به شکایت پیشین فرانسه اعلام کرد که برای شناسایی منشا این اخلالات تلاش می‌کند «اما هیچگونه آلایندگی که باعث اخلال خطرناک شده باشد را شناسایی نکرده است.»

https://pvst.ir/iak

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو